Početna Bosna i Hercegovina Upućen zahtjev Hrvatskoj za priznavanje presude Comi

Upućen zahtjev Hrvatskoj za priznavanje presude Comi

36

Ministarstvo pravde BiH uputilo je zahtjev za priznavanje sudske presude Dominiku Ilijaševiću Comi u Republici Hrvatskoj, na osnovu zamolnice koju je ovom ministarstvu danas dostavio sud u Kiseljaku, kazala je danas popodne Feni glasnogovornica Ministarstva pravde BiH Marina Bakić.

Ona je ponovila da slijedi priznavanje presude u Republici Hrvatskoj, a stvar hrvatskih pravosudnih organa je u kom roku će pristupiti priznavanju presude.

– Kazna se izriče u skladu sa njihovim zakonodavstvom, a prema dosadašnjim iskustvima sa priznavanjem presude u zemljama regije, riječ je uglavnom o istim ili približno istim visinama kazni, kazala je Bakić.

Ministarstvo pravde BiH nedavno je zvanično obaviješteno da je Dominik Ilijašević Como državljanin Hrvatske i da ima prijavljeno mjesto prebivališta.

Dominik Ilijašević Como pobjegao je iz mostarskog zatvora gdje je služio višegodišnju kaznu zbog ratnog zločina.

(VisokoIN/Fena)

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Njemačka planira reformu penzionog sistema: Viša dob i novi investicioni fond

Povjerenstvo koje je imenovao njemački kancelar Friedrich Merz predložilo je uvođenje penzionog...

Magazin

Sejo Brajlović unaprijed platio RTV taksu BHRT-u za 30 godina

Dok se BHRT godinama suočava s ozbiljnim finansijskim poteškoćama i neizvjesnom budućnošću...

BiznisIstaknuto

Gorivo u BiH najjeftinije od februara: Dizel već od 2,60 KM po litru

Dizel u Bosni i Hercegovini na pojedinim benzinskim pumpama trenutno košta oko...

Vijesti

Predsjedavajući Općinskog vijeća brutalno prijetio načelniku, psovao mu Boga

U zgradi Općine Bugojno jutros se dogodio ozbiljan incident kada je predsjedavajući...

Sport

Ovo je podatak koji najbolje oslikava rivalstvo Lea Messija i Cristiana Ronalda

Rivalstvo Lionela Messija i Cristiana Ronalda već gotovo dvije decenije predstavlja jednu...

BiznisIstaknuto

Bh. kompanije pred novim izazovom: EU uvodi stroža pravila za izvoz

Bosna i Hercegovina već raspolaže značajnim kapacitetima za prilagođavanje novim evropskim zahtjevima...

Biznis

Sarajevski kiseljak investira 1,5 miliona KM u modernizaciju logističkih kapaciteta

Kompanija nastavlja unapređivati poslovanje kroz ulaganja u efikasniju, sigurniju i održiviju logistiku....