USPJEŠNE VISOČANKE NEDŽMINA DERVIŠEVIĆ I SELMA RAJKIĆ NA PRIJEMU KOD GRADONAČELNIKA

225

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je u svom kabinetu ugostio Nedžminu Dervišević i Selmu Rajkić. Riječ je o našim sugrađankama koje su Visoko na najbolji mogući način predstavile u oblastima kojima se bave.
Nedžmina Dervišević je poručnica u OS BiH, a uspješno je završila obuku na Vojnom logističkom univerzitetu u Virdžiniji (SAD) gdje je proglašena za najboljeg stranog polaznika.

Selma Rajkić je sa svojim timom s Pravnog fakulteta u Sarajevu osvojila regionalno takmičenje iz studentskog prava Jugoistočne Europe, te se plasirala na svjetsko takmičenje koje će se u aprilu održati u Oxfordu.

– Ovaj prijem je poruka i drugim mladim ljudima iz našeg grada da smo uvijek uz one koji postižu dobre rezultate, ali smo ovdje i da ih motivišemo. Sretan sam što imamo mlade ljude koji se bore i obrazuju, jer znanje je moć, a svakako ovi vaši uspjesi su imali ogroman odjek u cijeloj zemlji, pa ste i na taj način još jednom u svijet poslale pozitivnu priču iz našeg Visokog. – kazao je gradonačelnik Ganić.

Nedžmina Dervišević se zahvalila na prijemu i podršci od strane Gradske uprave i gradonačelnika Mirze Ganića.

– Drago nam je da imamo priliku ispričati naše priče, ali i da učestvujete u promociji vojnog poziva koji sam ja odabrala. Bilo je jako simpatično i fino vidjeti naslove u medijima gdje je pored mog imena pisalo Visočanka, i to je glavni cilj, jer gdje god odem predstavljam svoju porodicu, Oružane snage BiH i naravno svoj grad Visoko. – istaknula je Nedžmina.

Selma Rajkić se također zahvalila na prijemu u Gradskoj upravi Visoko, kazavši kako njeni uspjesi trenutno možda izgledaju ne tako veliki, ali da se nada da će se to promijeniti nakon nastupa u Oxfordu naredne godine.

– Pravimo iskorak i imamo mnogo pozitivnih priča o mladim ljudima iz Visokog. Voljela bih da se ova praksa podrške i prijema nastavi, imamo mnogo potencijala i nadam se da će se ove lijepe priče i nastaviti. – kazala je Selma.

Na samom kraju prijema gradonačelnik je Nedžmini i Selmi uručio i prigodne poklone i zaželio mnogo sreće u nastavku karijera.

Možda vas zanima

Kompanija Alternativa donirala 10.000 KM za akciju “Obrok za sve”

Kompanija Alternativa d.o.o. Sarajevo pridružila se humanitarnoj kampanji “Obrok za sve”, koju...

Vozite automobil registrovan na firmu preko granice… Znate li koje dokumente trebate imati?

Vozač službenog automobila pri prelasku granice treba imati važeći dokument za putovanje,...

Ganić: Oni koji nisu pokazali poštovanje prema 11. julu neće nastupati u Visokom

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić saopćio je da Grad Visoko neće praviti kompromise...

Postignut načelni dogovor o prelasku Alajbegovića u Atalantu

Pozitivan sastanak održan je posljednjih dana između italijanskog prvoligaša Atalante i agenata...

Iz kuće dilali kanabis, amfetamin i ecstasy, zaplijenjeno 4,4 kg droge

Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu protiv Enesa Ramoševca i Almedine...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com

Općinski sud u Visokom u prvoj polovini 2026. godine smanjio broj neriješenih predmeta za 11%

Prema statističkim podacima iz CMS-a, Općinski sud u Visokom (uključujući predmete iz...

U Općinskom sudu u Visokom održana edukacija na temu primjene Zakona o zaštiti ličnih podataka

U organizaciji Agencije za državnu službu Federacije Bosne i Hercegovine, dana 13....

Hanki Paldum uručen diplomatski pasoš BiH kao priznanje za doprinos kulturi

Hanki Paldum danas je u Ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine uručen...