Početna Bosna i Hercegovina Usvojen Prijedlog zakona o zaštiti ličnih podataka s amandmanima

Usvojen Prijedlog zakona o zaštiti ličnih podataka s amandmanima

142
SARAJEVO, 23. januara (FENA) - Predstavnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine bi na hitnoj sjednici koja je počela trebalo da razmatra dva 'evropska' zakona - Prijedlog zakona o graničnoj kontroli i Prijedlog zakona o zaštiti ličnih podataka, koje je polovinom decembra prošle godine jednoglasno utvrdilo Vijeće ministara BiH i uputilo ih u parlamentarnu proceduru. (Foto FENA/Almir Razić)

Na 16. hitnoj sjednici Predstavničkog doma Parlamenta Bosne i Hercegovine u drugom čitanju je usvojen Prijedlog zakona o zaštiti ličnih podataka.

Od 40 prisutnih, “za” je bilo 23, protiv 7 i suzdržano 10 zastupnika.

Riječ je o usvajanju ovog Prijedloga zakona o zaštiti ličnih podataka s amandmanima koji su utvrđeni na prethodno održanoj sjednici Ustavnopravne komisije.

Podsjetimo, na prethodno održanoj hitnoj sjednici danas usvojeni su Prijedlog Zakona o zaštiti ličnih podataka usvojen je u prvom čitanju sa 30 glasova za, 1 protiv i suzdržanih 8, ići će se u amandmansku fazu kao i Prijedlog zakona o graničnoj kontroli, koji je razmatran po hitnoj proceeduri, usvojen je sa 20 glasova za, protiv 10, suzdržanih 10. S obzirom da je postojala opća i entietska većina zakon je usvojen.

Na 27. sjednici Ustavnopravne komisije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (PSBiH) usvojen je, u drugom čitanju, Prijedlog zakona o zaštiti ličnih podataka, P.Z.E.I, čiji je predlagač po skraćenom postupku Vijeće ministara BiH.

Na sjednici Ustavnopravne komisije usvojeno je 14 amandmana, koji su postali sastavni dio ovog Prijedloga zakona.

Riječ je o zakonu za koji je Vijeće ministara BiH postavilo oznaku “EI”, što znači da je usklađeno s evropskim legislativama.

Sada se nastavlja redovna sjednica Predstavničkog doma Parlamenta BiH na čijem dnevnom redu će biti smjena Nebojše Radmanovića, dopredsjedavajućeg ove institucije.

Možda vas zanima

Crvenoj zvezdi zbog veličanja Ratka Mladića prijeti oštra kazna

Zbog navijačkih transparenata koji veličaju preminulog haškog osuđenika Ratka Mladića, istaknutih na...

SDP Visoko bojkotuje svečanu sjednicu Gradskog vijeća

Predstavnici SDP-a Visoko najavili su da neće prisustvovati večerašnjoj svečanoj sjednici Gradskog...

Kriza u “Željeznicama”, sindikat prijeti obustavom rada u ponedjeljak

Iz Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti ŽRS saopštili su da resorno ministarstvo, odnosno...

Švajcarska kompanija seli proizvodnju u BiH

Švajcarska kompanija planira preseliti proizvodnju u Bosnu i Hercegovinu, odnosno u Novi...

Aston Martin razmatra posljednji pravi ručni mjenjač

Ručni mjenjač je na izdisaju. Neće proći mnogo vremena prije nego što...

Detalji s ročišta: Anel Sejfović nezaposlen, a pronađeno mu 60.000 eura i Mercedes G klase, Džomba rekao da živi od ženine plate

Pred Kantonalnim sudom u Sarajevu održano je ročište za određivanje pritvora osumnjičenima...

Đina Džinović privukla pažnju porukom o ocu: Nikada mu neću oprostiti

Porodični odnosi nakon razvoda Harisa Džinovića i Meline Galić, koja danas nosi...

Nevrijeme stiglo u BiH: Grad veličine jajeta pogodio Krajinu

Na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine trenutno su zabilježeni lokalno snažni pljuskovi praćeni...