UŽAS KOD BUGOJNA: Medvjed usred dana napao i rastrgao kravu, mještani u šoku

164

U selu Rovna, nedaleko od Bugojna, medvjed je u petak usmrtio kravu u vlasništvu Kemala Muslimovića.

Kako je ispričao za „Agroklub“, stado se u tom trenutku nalazilo na ispaši, otprilike kilometar i po udaljeno od naseljenog mesta.

– Sve se dogodilo usred dana, nakon džuma-namaza. Došao sam oko 15 sati da ih potražim, a komšije su čule buku dok se to odvijalo – rekao je Muslimović.

Muslimović dodaje je da je ostalo pet krava i nekoliko junadi. Mjesto na kojem su goveda pasla nije bilo ograđeno.

Medvjed je rastrgao vime i zadnji dio krave, te je isparao, priča ovaj domaćin, navodeći da je riječ o buši.

– On je nju uvalio u jednu leku i tu je i ostala. Ostale su, hvala Bogu, uspjele pobjeći. Dolazili su lovočuvari u subotu, pogledali, slikali. Zvao sam i veterinarskog inspektora, ali nisu dolazili zbog vikenda, rekli su danas doći, ja kravu nisam pomjerao, stoji gdje jest – dodaje.

Goveda koja su uspjela pobjeći od medvjeda su, sudeći prema opisima Muslimovića, doživjela veliki stres. Sinoć su, priča, došle do napadnute krave, te su ih jedva uspjeli otjerati.

– Tuguju za njom, ne možete vjerovati. To ne bi insan, čovjek ovako oko nje – kaže Kemal, dodajući da su na istom mjestu, prije nekoliko godina, ubijene tri-četiri krave.

Inače, nakon što je vijest da je medvjed ubio kravu na Facebooku objavio lokalni portal Bugojno Danas, reagovali su brojni korisnici ove društvene mreže, navodeći kako država treba nadoknaditi štetu, kao i da su “medvjedi više zaštićeni nego ljudi”. Drugi ‘pak kažu kako se “nema kome žaliti”. Također, mnogi komentarišu da se medvjed šeta selima po Srednjoj Bosni, prilažući i snimke.

Pored ostalog, pozvali su i da se organizuje prikupljanje pomoći za ovog domaćina kako bi kupio novu kravu, prenosi Agroklub.

– Ja ne tražim ništa ni od koga. Meni je šteta velika. Pitaju me ‘koliko ona vrijedi’, pa ne vrijedi ništa sad, nje nema – poručuje Muslimović.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Na zagrebačkom aerodromu policija pronašla 15 kg droge

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjom državljankom Španjolske koju sumnjiči...

Hakeri obožavaju ovu postavku na mobitelima, a većina korisnika je ne isključuje

Bluetooth je postao nezaobilazan dio svakodnevice – koristimo ga za slušalice, satove,...

Optužen zbog prodaje vozila na crno, imaju i prepiske sa OLX-a

Osnovni sud u Derventi potvrdio je optužnicu protiv D.V. (31), a terete...

Prvi put u Njemačkoj: Grad postavlja putokaze i za muslimansku molitvu petkom

U Penzbergu, u Gornjoj Bavarskoj, vozači koji ulaze u grad uskoro će...

August donosi sunce i vrućine: Temperature u BiH penju se do 36 stepeni

Nakon perioda promjenjivog vremena, Bosnu i Hercegovinu očekuje stabilizacija vremenskih prilika i...

Ako krećete na more, naoružajte se strpljenjem: Velike gužve

S obzirom da je prvi dan vikenda i sezona godišnjih odmora pojačana...

Forto za dvije godine imao 62 službena putovanja: Na putovanja potrošeno više od 173.000 KM

Službena putovanja ministra komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Edina Forte (Naša...

Bon Džovi zbog zdravstvenih problema prekinuo koncert

Američki rok muzičar Džon Bon Džovi prekinuo je koncert u njujorškoj dvorani...