Početna Sport Velež nakon 33 godine pauze u Evropi upisao pobjedu protiv Colerainea

Velež nakon 33 godine pauze u Evropi upisao pobjedu protiv Colerainea

26

Fudbaleri Veleža apsolutno zasluženo nakon preokreta slavili su rezultatom 2:1 protiv Colerainea u prvom pretkolu UEFA Konferencijske lige.

Velež je dočekao Evropu nakon više od 30 godina i na Grbavici je večeras bio pravi fudbalski festival. U odličnoj atmosferi Rođeni su dočekali Coleraine iz Sjeverne Irske, a na kraju domaći navijači su imali razlog za slavlje.
Krenulo je užasno za Velež. Već u devetoj minuti Ben Doherty je pogodio za 0:1. To je bila jedina prijetnja gostiju iz Sjeverne Irske. Gol nije obeshrabrio izabranike Feđe Dudića, već su zaigrali neuporedivo bolje.
Veliku šansu u 14. minuti imao je Nemanja Anđušić, ali je iz situacije bolje od penala šutirao visoko preko gola. Redale su se šanse pred golom Colerainea, pa su tako prijetili Radovac, Brandao i Zeljković, no bez promjene rezultata.

Poravnanje Veleža stiže u 36. minuti. Nakon igranja rukom, dosuđen je penal za Mostarce, a siguran je sa bijele tačke bio Brandao. To je bio rezultat prvog dijela.


Nastavak susreta donosi još ofanzivniju igru Veleža i opsadu gola. Zeljković je na otvaranju drugog dijela zaprijetio sa distance, a onda je isto učinio i Tarik Isić, ali je štoper Rođenih sa tridesetak metara šutirao tik pored stative.

U 66. minuti vidjeli smo najvažniji detalj susreta. Lyndon Kane je rukom izblokirao šut poput golmana, a sudija iz Turske ga je odmah direktno isključio i pokazao je na bijelu tačku.

Brandao je ponovo bio i više nego siguran sa bijele tačke i nastala je erupcija oduševljenja navijača Rođenih na Grbavici.

Do kraja susreta Velež je smirio tempo igre i ‘stao na loptu’. Nije bilo srljanja u igri Dudićevog sastava, već su željeli i uspjeli mirno privesti meč kraju. Za kraj izdvaja se stopostotna šansa za Samira Radovca koji je glavom šutirao iz peterca direktno u golmana gostiju. Meč je završen rezultatom 2:1 tako da Mostarci imaju gol prednosti uoči revanša u Sjevernoj Irskoj.


Možda vas zanima

Visoko

Pretežno oblačno vrijeme danas u Visokom uz intervale sunca

U Visokom danas preovladava pretežno oblačno vrijeme uz povremene sunčane intervale tokom...

SvijetVijesti

Vrh beogradske policije povezan je s mafijaškim klanovima: Vučić nudi svoju verziju istine

Srbija je suočena s velikim političko-policijskim skandalom nakon što je otkriveno da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Brčko: Uklonjen natpis “Srpska kuća” sa objekta bivše kockarnice

Sa objekta bivše kockarnice u Brčkom danas je uklonjen sporni natpis „Srpska...

Foto: Screenshot YouTube
Visoko

Mladi fudbaleri FK “Čaja” ponovo predstavljaju Visoko na UEFA turniru u Holandiji

Ekspedicija Fudbalskog kluba “Čaja” iz Visokog otputovala je u Holandiju, gdje će...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši radnici Krivaje pred zgradom Vlade FBiH, traže rješenja za njihov status

Bivši radnici Krivaje iz Zavidovića danas su se okupili ispred zgrade Vlade...

Bosna i HercegovinaVisoko

Igor Stojanović posjetio Hram Svetog Prokopija u Visokom

Igor Stojanović posjetio je Hram Svetog velikomučenika Prokopija u Visokom, jedan od...

Vijesti

Delić podnio krivičnu prijavu protiv Amidžića zbog širenja mržnje i vrijeđanja Bošnjaka

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podnijelo je Federalnom tužilaštvu krivičnu prijavu...

Biznis

Nova Klas tjestenina: Kada domaći kvalitet inspiriše vrhunske kuhare

Miris domaće kuhinje često ne dolazi iz komplikovanih recepata, nego iz jednostavnih...