Velež napadao, ali na kraju osvojio samo bod protiv Sloge

Fudbaleri Veleža večeras su na svom terenu dočekali Slogu u susretu sedmog kola WWin lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:0

Prva prilika na susretu je viđena u sedmoj minuti, kada je jedan igrač Veleža šutirao pored gola Pavlovića, a prva sporna situacija se desila u 20. minuti.

Tada je Milak srušen u kaznenom prostoru, a domaći igrači su tražili penal, ali sudija Ljajić i njegov kolega u VAR sobi su nakon provjere odlučili ne dosuditi penal u korist mostarske ekipe.

Nova šansa za domaću ekipu se desila u 26. minuti meča, a propustio je Milan Jevtović koji nije uspio iskoristiti grešku golmana Sloge.

Igrala se 39. minuta kada je Dino Halilović bio u dobroj prilici, ali nije uspio pogoditi i donijeti vodstvo svojoj ekipi, a sudijska nadoknada prvog dijela je iznosila minut, ali nije donijela promjenu rezultata, pa se otišlo na odmor kod rezultata 0:0.

Rođeni su bili ti koji su napadali na početku drugog poluvremena, ali velikih uzbuđenja nije bilo, a onda je u 62. minuti mostarska ekipa imala novu šansu. Lohan je uhvatio volej, ali je lopta otišla preko gola.

Odmah nakon prilike za Velež je viđena i šansa za Slogu. Poslije greške Šturma, uslijedio je udarac u okvir gola Rođenih, ali je Hadžikić bio na visini zadatka.

U 64. minuti je Vehabović sjajno uposlio Milaka, koji je prihvatio loptu, okrenuo se i šutirao, ali je Pavlović zaustavio njegov udarac, da bi dvije minute kasnije Jevtović šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Mostarska ekipa je nakon toga do kraja meča napadala, htjela je doći do tri boda, ali se Sloga branila i na kraju uspjela odbraniti svoj gol, te je na kraju osvojila bod protiv Rođenih.

Nakon ove utakmice, Velež je završio na devetom mjestu na tabeli sa šest osvojenih bodova, dok je Sloga zauzela desetu poziciju sa isto toliko poena.

Velež – Sloga 0:0