Velež pobijedio Želju i zakazao mostarski derbi u finalu Kupa Bosne i Hercegovine

Velež je u uzvratnom susretu polufinala Kupa BiH u Sarajevu pobijedio Željezničar 2:1 i ukupnim rezultatom 3:1 plasirao se u finale Kupa Bosne i Hercegovine gdje ga čeka gradski rival Zrinjski.

Već u 6. minuti Željezničar je došao do vodstva. Nakon brze akcije domaći su s dva dodavanja iz igre izbacili kompletnu obranu Veleža, a za 1:0 pogodio je Omar Beća, poništivši tako Veležovu prednost iz prvog susreta.

Taj rezultat ne semaforu stajao je samo deset minuta, a onda je Denis Zvonić, nakon udarca iz kuta, glavom s više od deset metara pogodio za izjednačenje.

Imale su poslije toga obje momčadi nekoliko dobrih prilika za gol, ali rezultat se nije mijenjao do 72. minute kada je Nermin Haskić dugom loptom iza leđa obrane Željezničara u priliku gurnuo Nemanju Anđušića. Veznjak Veleža šutirao je isprve s dvadesetak metara udaljenosti i pogodio za konačnih 2:1.

Velež se tako drugu godinu za redom plasirao u završnicu Kupa BiH, a na putu do obrane titule Rođenima stoji Zrinjski koji je u drugom polufinalu uvjerljivim pobjedama 3:0 i 4:0 nadigrao Tuzla City.