Velež trijumfom nad Sarajevom zaključio sezonu

U prvom susretu posljednjeg, 33. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je u Mostaru nadigrao Sarajevo i pobjedom 3:0 zaključio sezonu.

Domaći su bili bolja momčad u prvom poluvremenu, a do prednosti su došli u 26. minuti nakon velike pogreške obrane Sarajeva koja je poklonila loptu Zajmoviću, a ovaj je u situaciji jedan na jedan s golmanom Sarajeva pogodio za 1:0.

Sarajevo je puno bolje zaigralo na početku drugog poluvremena. U prvih desetak minuta zbili su Velež u njegovu polovicu, ali nakon nekoliko solidnih neiskorištenih prilika gostiju, u 60. minuti sijevnula je kontra Veleža koju je u pogodak pretvorio Zajmović.

Tri minute kasnije obrana Sarajeva još jednom je izgubila loptu pred vlastitim golom, a svoj hat-trick kompletirao je Zajmović za konačnih 3:0.

Velež će s 44 osvojena boda sezonu u prvenstvu završiti na petom ili šestom mjestu i, što je važnije, osvojenim Kupom BiH što će Rođenima omogućiti izlazak u Europu drugu godinu za redom.

Sarajevo je s 46 bodova četvrto i bez nastupa u europskim kupovima.