Velika pobjeda Željezničara na Grbavici: Plavi voz sve bliži Europi

85

Željezničar je sa 1:0 nadigrao Široki Brijeg večeras na Grbavici u važnom susretu Premijer lige BiH i borbi za evropsku scenu za narednu sezonu.

Željezničar je bolje otvorio duel, a prvu šansu u 10 minuti imao je Cocalić.

Sjajnu priliku u 24. minuti imao je Široki preko Kpana. Izašao je Kpan sam pred Muftića, ali golman Želje fenomenalno nogom zaustavio njegov šut.

Samo minut poslije Ćavar je pogodio stativu.

Majstorski je u 37. minuti Štilić pokušao lobovati Josipovića, ali golman Širokog je tu loptu uspio spasiti prije ulaska u mrežu.

Veliku šansu je u 42. minuti imao Krpić, ali je sa svega dva metra prebacio gol. Ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Kada je počelo drugo poluvrijeme gol za Željezničar. Strijelac je Amoah, koji je loptu poslao u praznu mrežu.

Drina je šutirao, Krpić je promašio odbijenu loptu, no ona se odbila do Amoaha koji je šalje u praznu mrežu.

Do kraja meča Plavi su propustili dvije dobre prilike i penal. Obje prilike imao je Amoah, ali lopta nije htjela u mrežu. Prvu u 54. minuti, a drugu u 87. minuti.

U 94. minuti penal za Želju. Mekić je šutirao, ali njegovu namjeru je pročitao golman Širokog Brijega i brani udarac. Ostalo je 1:0. Plavi voz sve bliži Evropi.

Možda vas zanima

Italija neće učestvovati u vojnim operacijama protiv Irana

Italijanska premijerka Giorgia Meloni objavila je da Italija neće učestvovati u vojnim...

Starlink stiže u BiH: Otvorena firma u Sarajevu

Građani Bosne i Hercegovine bi, prema najnovijim informacijama, napokon mogli dobiti pristup...

Jasmin Slatina novi trener RK Bosna Visoko Ekoenergija

Rukometni klub Bosna Visoko Ekoenergija dobio je novog šefa stručnog štaba, a...

Ekrem Imamoglu ponovo udaljen iz sudnice tokom suđenja za korupciju

Ekrem Imamoglu, gradonačelnik Istanbula i jedna od najistaknutijih figura turske opozicije, ponovo...

Turistkinja tvrdi da je seksualno napadnuta kod Mostara

Alis Čepmen, turistkinja i aktivistica koja je međunarodnoj javnosti poznata i po...

Zukorlić predvodi delegaciju Sandžaklija na Maršu mira 2026.

Predsjednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) ministar Usame Zukorlić, pridružio se danas...

Sud odbio žalbu Nove Željezare Zenica: U petak ročište o uvođenju vanredne uprave

Rješenjem Kantonalnog suda u Zenici odbijena je žalba privrednog društva Nova Željezara...

Samo u BiH: Komšiji otrovao dvije krave, uginule su

Još jedna nevjerovatna situacija stiže iz Bosne i Hercegovine, tačnije iz sela...