Velika pobjeda Željezničara na Grbavici: Plavi voz sve bliži Europi

Željezničar je sa 1:0 nadigrao Široki Brijeg večeras na Grbavici u važnom susretu Premijer lige BiH i borbi za evropsku scenu za narednu sezonu.

Željezničar je bolje otvorio duel, a prvu šansu u 10 minuti imao je Cocalić.

Sjajnu priliku u 24. minuti imao je Široki preko Kpana. Izašao je Kpan sam pred Muftića, ali golman Želje fenomenalno nogom zaustavio njegov šut.

Samo minut poslije Ćavar je pogodio stativu.

Majstorski je u 37. minuti Štilić pokušao lobovati Josipovića, ali golman Širokog je tu loptu uspio spasiti prije ulaska u mrežu.

Veliku šansu je u 42. minuti imao Krpić, ali je sa svega dva metra prebacio gol. Ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Kada je počelo drugo poluvrijeme gol za Željezničar. Strijelac je Amoah, koji je loptu poslao u praznu mrežu.

Drina je šutirao, Krpić je promašio odbijenu loptu, no ona se odbila do Amoaha koji je šalje u praznu mrežu.

Do kraja meča Plavi su propustili dvije dobre prilike i penal. Obje prilike imao je Amoah, ali lopta nije htjela u mrežu. Prvu u 54. minuti, a drugu u 87. minuti.

U 94. minuti penal za Želju. Mekić je šutirao, ali njegovu namjeru je pročitao golman Širokog Brijega i brani udarac. Ostalo je 1:0. Plavi voz sve bliži Evropi.