Veliko iznenađenje u Mostaru: Posušje savladalo Zrinjski!

145

Večeras je na stadionu Pod Bijelim brijegom odigran zaostali susret 1. kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Posušja.

Veliko iznenađenje priređeno je večeras u Mostaru, a Posušje je savladalo Zrinjski rezultatom 0:1.

Domaći su počeli u sastavu Marić, Barišić, Senić, Ćorluka, Čanidžija, Malekinušić, Ivančić, Kiš, Ćuže, Prskalo i Tičinović. Dok su za goste nastupili: Galić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, Begić, Da Silva, Marić, Bešlić, Maglica, Babić i Boban.

Prvi pokušaj imali su gosti u 6. minuti, pokušao je Begić no Marić odbranio. Sjajan kontranapad izvelo je Posušje u 11. minuti, Mandić upošljava Bobana koji rutinski matira Marića za 0:1.

Posušje mnogo bolje je ušlo u utakmicu, sjajnu šansu imao je Karlo Kamenar u 15. minuti ali lopta je otišla na tik pored stative.Ponovo je Posušje imalo sjajnu šansu, Mandić je šutirao, a Senić u posljednji momenat spasio gol Zrinjskog.

Prvi udarac domaći su imali u 34. minuti, Tičinović je pokušao sa 20 metara, odbranio je Galić. Novu sjajnu šansu imali su gosti u 36. minuti, Kamenar je dobro šutirao, lopta se odbila od jednog igrača Zrinjskog i otišla malo iznad gola.

Zrinjski je od početka drugog poluvremena bio dominantnija ekipa, a u 62. minuti kapiten Posušja Dominik Begić dobija drugi žuti, odnosno crveni karton te ostavlja svoju ekipu na cjedilu. Bilbija je dobro zaprijetio iz slobodnog udarca u 72. minuti, ali je pogodio vanjski dio mreže. Bilbija je ponovo imao dobru šansu u 83. minuti, no udarac glavom nije bio dovoljno dobar.

Možda i najbolju šansu za Zrinjski imao je Ivančić u 88. minuti, Bilbija mu je sjajno spustio loptu slavom, a Ivančić šutirao malo iznad prečke. Lijepa akcija viđena je u 89. minuti, kada su Čanađija i Ćuze sjajno kombinirali, no ponovo se istakao golman Posušja Galić.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Posušje je nakon punih 20 godina odnijelo puni plijen iz Mostara.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Nesvakidašnji slučaj u Visokom: Nakon pregleda otuđila pečat doktorice

Dana 16.07.2026. godine, u 16,05 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Novcem od prodaje droga, skoro 482.000 KM, kupovali nekretnine u Doboju

U predmetu “Smagler” policija sumnjiči Daniela Popovića i Natašu Popović iz Doboja...

Izviđač u grupi C EHF Lige Evrope

Rukometaši Izviđača saznali su protivnike u grupnoj fazi EHF Lige Evrope. Voljom...

Mostar gori na 38 stepeni: Meteorolozi upozoravaju na nevrijeme

Tačno 38 stepeni izmjereno je u 13 časova u Mostaru, a visoke...

Ako iz BiH idete u Hrvatsku, zbog ovoga možete imati problem na granici

Automobili sa naknadno zatamnjenim prednjim staklima mogu imati probleme na granici BiH...

Počasno Srce Sarajeva i program ‘Posvećeno’ pripali iranskom reditelju i scenaristu Asgharu Farhadiju

U znak priznanja za izniman doprinos filmskoj umjetnosti, Asghar Farhadi primit će...

Vlada ZDK za registrovane farme goveda izdvojila 2,4 miliona KM, za pripravnike 800.000 KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) usvojila je danas odluke kojim je odobreno oko...

ZZOZDK: Ugrožava se finansijska stabilnost zdravstvenog sistema

Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona iskazalo je zabrinutost odlukom Vlade Federacije Bosne...