Vijeće ministara BiH danas razmatra odluku o usvajanju Programa reformi BiH

260

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine bi na sjednici zakazanoj za danas trebalo da razmatra Prijedlog odluke o usvajanju Programa reformi Bosne i Hercegovine 2025., čiji je predlagač Komisija za saradnju sa NATO-om BiH.
Trebao bi biti razmatran i Prijedlog odluke o osnivanju Državne komisije za granicu Bosne i Hercegovine.

Pred ministrima bi se trebao naći i Nacrt ugovora o grantu (Koridor V c Projekat Mostar Sjever – Mostar Jug) između Bosne i Hercegovine i Evropske banke za obnovu i razvoj koji se odnosi na investicioni grant iz programa Evropski zajednički fond za zapadni Balkan, s Osnovama za zaključivanje Ugovora o grantu.

Predviđeno je i razmatranje Prijedloga odluke o usvajanju Politike upravljanja informacionom i kibernetičkom sigurnošću u institucijama BiH za period od 2026. do 2031. godine.

Prijedlog odluke o dodjeli nagrade “Denis Mrnjavac” za promociju tolerancije i nenasilja za 2025. godinu, također je jedna od predviđenih tačaka dnevnog reda.

Između ostalog, trebao bi biti razmatran i Prijedlog mišljenja na Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o plaćama i naknadama u institucijama BiH.

Bit će razmatran i Izvještaj o radu Međudržavne komisije za praćenje provođenja Sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Slovenije o zapošljavanju državljana BiH u Republici Sloveniji za 2025. godinu.

Ministri bi trebali razmatrati i Zaključak sa vanredne sjednice Predsjedništva BiH održane 7. januara u vezi s Informacijom o mogućem vojnom doprinosu Oružanih snaga BiH misiji Međunarodnih stabilizacijskih snaga u Gazi.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Na Elbrusu je bilo nekoliko planinarskih ekipa iz BiH, čekaju se zvanične informacije

Ruskim i bh. medijima proširila se vijest da su na planini Elbrus...

Rambo Amadeus oduševio publiku na Festivalu kulture ‘Slovo Gorčina’ u Stocu

Crnogorski glazbenik Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus, održao je koncert u...

Nakon navoda o tragediji na Elbrusu oglasio se Konaković: U kontaktu smo s Ambasadom u Moskvi

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio je da je...

Oko 60 turista otrovano nakon kupanja u bazenu

Oko 60 gostiju jednog hotela u Andaluziji završilo je u bolnici nakon...

Tarik Prusac, osumnjičeni za ubistvo Elme Godinjak, izvršio samoubistvo u KPZ Igman

Prema pisanju domaćih medija, Tarik Prusac, koji je osumnjičen za ubistvo supruge...

Novi način glasanja zbunjuje birače, očekuje se rekordan broj nevažećih listića

S obzirom na uvođenje novih tehnologija u izborni proces glasanje na sam...

Nikola Vasilj zvanično predstavljen u saudijskom Diriyahu

Bosanskohercegovački reprezentativni golman Nikola Vasilj zvanično je predstavljen kao novi član saudijskog...

Vlada ZDK donijela odluku o pokretanju procedure za prijem 105 novih policijskih službenika

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao premijer...