Početna Bosna i Hercegovina Vijeće ministara BiH: Za elektrodistributivnu mrežu Srpske 25 miliona eura

Vijeće ministara BiH: Za elektrodistributivnu mrežu Srpske 25 miliona eura

12

Vijeće ministara BiH je danas utvrdilo Prijedlog ugovora o finansiranju projekta održavanja, modernizacije i proširenja mreže distribucije električne energije u Republici Srpskoj, koji će biti finansiran kreditom Evropske investicione banke od 25 miliona eura, s rokom otplate od 25 godina i grejs periodom od 5 godina.

Iz Vijeća ministara BiH je saopšteno da su utvrđene i osnove za zaključivanje ovog ugovora između BiH, Republike Srpske, Evropske investicione banke i Elektroprivrede Republike Srpske – Distribucija električne energije u BiH.

Vijeće ministara donijelo je odluku o višegodišnjem kapitalnom ulaganju “Izgradnja objekata za smještaj tražilaca azila – azilantski centar Ministarstva bezbjednosti na lokalitetu Delijaši”, ukupne vrijednosti 5.022.305 KM.

Projekat, započet 2008. finansira se sredstvima IPA od 2.933.745 KM i budžetskim sredstvima Ministarstva bezbjednosti od 2.088.560 KM.


Savjet ministara je donio i odluku o naknadi za korištenje radiofrekvencijskog spektra u BiH, kojom se utvrđuje obaveza plaćanja naknade za korisnike radiofrekvencionog spektra i otklanjaju nejasnoće nastale primjenom sadašnje odluke.

Ovom odlukom precizirane su institucije koje se oslobađaju plaćanja naknade, među kojima su javne medicinske ustanove, neprofitne organizacije za zaštitu spomenika i kulturnih dobara u BiH i neprofitne radiodifuzne stanice, čime se želi podstaći kvalitet njihovih usluga prema građanima.

Istovremeno se ukidaju naknade za povremeno korištenje radiofrekvencionog spektra za javne naučno-istraživačke institucije s ciljem njihova jačeg uključivanja u projekte od značaja za razvoj elektronskih komunikacija.

Vijeće ministara BiH je formiralo interresornu radnu grupu koju čine predstavnici svih ministarstava, a koja će u saradnji sa Ministarstvom finansija i trezora do naredne sjednice Vijeća ministara BiH usaglasiti prijedloge pravilnika o uslovima nabavke i načinu korištenja službenih vozila u institucijama BiH, korištenju službenih telefona i korištenju sredstava za reprezentaciju, s ciljem sistemskog uređenja ovih oblasti.

(VisokoIN/Fena)


Možda vas zanima

Crna Hronika

Lopovi ukrali pelet namijenjen za grijanje džamije tokom Ramazana

Sramna krađa u mesdžidu Karahodže/Zukići U mesdžidu Karahodže/Zukići dogodio se sraman i...

Visoko

RK Maglaj – RK Bosna Visoko Ekoenergija 36:28

Premijer liga BiH, 14. kolo RK Maglaj – RK Bosna Visoko Ekoenergija...

Magazin

“A gdje je Naser?”: Anegdota o Kakanjcu koji je zbunio Tita pred Plavim vozom

Ove godine obilježava se 200. godišnjica nastanka prve fotografije u svijetu, koju...

Biznis

Domovi za starije u FBiH pretrpani, a ovo su visoke cijene!

Sve veći broj starih i iznemoglih osoba u Federaciji BiH čeka mjesto...

Crna HronikaIstaknuto

Sanja Vulić napala posmatrača kandidata opozicije u Doboju

Prvi incident na ponovljenim prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske zabilježen je...

Magazin

Teodora Džehverović, Peđa Jovanović, Milica Pavlović, Inas i Tropico Band stižu na Bjelašnicu 13. i 14. februara

Bjelašnica napokon dobija vrhunski muzički događaj koji će dodatno obogatiti ponudu ove...

Sport

United nastavlja da melje, upisao je i četvrtu pobjedu u nizu

U prvoj utakmici 25. kola Premier lige Manchester United je savladao Tottenham...