Početna Bosna i Hercegovina Vijeće ministara za ponedjeljak zakazalo sjednicu, razgovarat će se i o izbornom zakonu

Vijeće ministara za ponedjeljak zakazalo sjednicu, razgovarat će se i o izbornom zakonu

23

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine održat će sutra sjednicu, s početkom u 13:30 sati.

Na predloženom dnevnom redu sjednice objavljenom na stranici Vijeća ministara BiH je, između ostalog, Prijedlog zakona o dopuni Zakona o finansiranju institucija Bosne i Hercegovine i Prijedlog srednjoročne strategije upravljanja dugom Bosne i Hercegovine za razdoblje 2022. – 2025. godina – novi tekst, čiji je predlagač Ministarstvo finansija i trezora BiH.

Bit će raspravljano i o Programu rada Vijeća ministara Bosne i Hercegovine za 2024. godinu te o izvještajima o radu institucija tog vijeća za 2023. godinu.

Na dnevnom redu je i informacije o perspektivama za Bosnu i Hercegovinu 2024. – 2026. godine, konvergenciji BiH i konkurentnosti ekonomije u BiH.


Državni ministri će sutra raspravljati i o izvještajima o radu Koordinacijskog odbora za kontrolu malog oružja i lakog naoružanja u BiH za 2023. godinu i radu Radne grupe za harmonizaciju propisa o oružju i streljivu međusobno i s pravnom stečevinom EU.

Na predloženom dnevnom redu je i Prijedlog mišljenja o Prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine, Informacija o Godišnjem planu obuke i vježbi pripadnika i jedinica Oružanih snaga BiH u inostranstvu za 2024. godinu – II. krug glasanja, Prijedlog odluke o izmjeni Odluke o uspostavljanju Komisije za saradnju s NATO-om BiH – II. krug glasanja i pod znakom Povjerljivo Izvještaj o radu Obavještajno-sigurnosne agencije BiH za 2023. godinu.


Možda vas zanima

Visoko

Nesvakidašnja krađa u Visokom: Iz kuće ukradena hrana, posuđe i plinska boca

Dana 07.04.2026. godine, u 12,50 sati, u mjestu Gornja Zimča, od strane...

Magazin

EXIT festival iz Novog Sada prelazi na crnogorsku obalu

Jedan od najvećih svjetskih glazbenih festivala EXIT ove će se godine održati...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nisu se pojavili: HDZ i SNSD opet blokirali državu i EU put

Hitna sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, zakazana za danas...

BiznisIstaknuto

Hrana će u Bosni i Hercegovini poskupiti do 70 posto uprkos primirju u Iranu

Cijenu rata u Iranu platiće i građani Bosne i Hercegovine, i to...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Tužne vijesti iz Prnjavora: Preminula djevojčica Anđela Zorić

Djevojčica Anđela Zorić, učenica prvog razreda srednje škole u Prnjavoru, izgubila je...

Visoko

Policija pojačano kontrolisala saobraćaj u ZDK: Alkotestirano 719 vozača, 87 bilo pod dejstvom alkohola

U cilju unapređenja sigurnosti odvijanja saobraćaja na svim putevima na području Zeničko-dobojskog...

Sport

Večeras četvrtfinalni dueli Lige prvaka Barcelona – Atletico Madrid i PSG – Liverpool

Preostali susreti četvrtfinala Lige prvaka na rasporedu su večeras, a sastaju se...

Sport

Preminuo bivši reprezentativac Jugoslavije, ostavio ogroman trag u Dinamo Zagrebu

Nogometni svijet ostao je bez jednog od velikana – u 70. godini...