Vijećnici u Kalesiji povećali sebi paušal sa 350 na 650 KM i izazvali gnjev građana: Penzioneri kupuju hljeb na veresiju!

79

Grupa građana organizirala je mirne proteste povodom Odulke Općinskog vijeća Kalesija o povećanju paušala općinskim vijećnicima. Kako su kazali, na ovaj način žele iskazati nezadovoljstvo, jer smatraju da Odluka nije u interesu građana općine Kalesija, koji doprinose punjenju općinskog budžeta, koji iznosi 10 miliona KM.
Organizator protesta Sadik Osmanović najavio je još jedne proteste u septembru, kada će se organizirati naredna sjednica Općinskog vijeća.

– Penzioner koji ima penziju od 300 KM, uzima hljeb na veresiju. Smiješno je govoriti da je u Kalesiji neko zadovoljan. Zamislite koliko novca ode na plate i paušale. Paušale treba ukinuti u svim kantonima i općinama i moglo bi se napraviti šta hoće. Jučer smo imali Lanu Pudar, sramota je da djevojčica od 16 godina prezentuje državu i da je jedina svijetla tačka, a nema nikakvu podršku od političara koji imaju enormne plate – rekao je Osmanović.
Kako je naveo, cilj protesta je da se zaustavi povećanje paušala, a koji su odlukom OV povećani sa 350 na 650 KM.

– Ići ćemo korak po korak, da se vijećnik ne može zaposliti na budžet. Svi idu tom linijom, budeš vijećnik, podoban načelniku i zaposliš se. Peticija se predaje Općinskom vijeću, u septembru je prva sjednica nakon ove, pravi se pauza. To su smišljeno napravili, a bit će “Kalesijsko ljeto” da se ima muzika i malo zaboravi – rekao je Osmanović i rekao da će opet organizirati proteste u septembru.

Organizator protesta Sadik Osmanović najavio je još jedne proteste u septembru, kada će se organizirati naredna sjednica Općinskog vijeća.

Možda vas zanima

Hadžihafizbegoviću zbog govora na Ajvatovici žele oduzeti hrvatski pasoš

Burna se polemika posljednjih dana vodi na društvenim mrežama kako u Hrvatskoj...

Vlada ZDK nagradila učenike generacije osnovnih i srednjih škola

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i...

Aerodrom Sarajevo u usponu: Preko 2,2 miliona putnika u 2025.

Na sjednici Skupštine J.P. Međunarodni aerodrom „Sarajevo“ d.o.o. Sarajevo, u utorak, usvojen...

Otkriveno ko je par čije su snimke šokirale svijet: Zaručili se, a onda ih uhapsili

Ruski par, 33-godišnja Angela Nikolau i 32-godišnji Ivan Beerkus, uhićen je u...

Forto: Historijskih šest miliona KM za BHRT

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine danas je, na prijedlog ministra komunikacija i...

Amir Pašić Faćo osuđen na dvije godine i osam mjeseci zatvora zbog verbalnog zlostavljanja

Općinski sud u Sarajevu danas je donio prvostepenu presudu kojom je Amir...

Vlada RS: Kazna zatvora za isticanje simbola ARBiH i veličanje ustaštva

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas, na 17. sjednici održanoj u Banjoj...

Sramotna provokacija Dodika: Hvala Ameriko!

Milorad Dodik, smijenjeni predsjednik Republike Srpske, kojem je i dalje ostala funkcija...