Početna Bosna i Hercegovina Violeta izgradila dvije nove kuće za porodice pogođene poplavama na području Jablanice i Konjica

Violeta izgradila dvije nove kuće za porodice pogođene poplavama na području Jablanice i Konjica

106

Prije godinu dana područje Jablanice pogodile su snažne poplave i klizišta, koje su mnogim obiteljima uništile domove i prouzročile veliku materijalnu štetu. Kao odgovor na ovu tešku situaciju, kompanija Violeta donirala je dvije montažne kuće.

Jedna od kuća nalazi se u Jablanici, a druga u Buturović Polju i predane su na korištenje dvjema porodicama s djecom.

Pored izgradnje kuća, porodicama je osiguran i novi namještaj te potpuno opremljene dječje sobe, čime je omogućeno dostojanstveno i sigurno mjesto za život te novi početak nakon traumatičnih događaja.

U realizaciji projekta značajnu podršku pružila je i humanitarna organizacija Pomozi.ba, koja je bila uključena u osiguravanje terena i pripremne radove za izgradnju kuća.

Ukupna vrijednost investicije iznosi više od 400.000 KM, što predstavlja važan doprinos obnovi i stvaranju sigurnijih životnih uslova.

“Naša je odgovornost biti uz zajednicu kada je to najpotrebnije. Pomoć u kriznim situacijama sastavni je dio naše društvene odgovornosti”, poručili su iz Violete.

I ovoga puta Violeta potvrđuje svoju posvećenost ljudima i zajednici, gradeći dugoročan odnos temeljen na odgovornosti i povjerenju.

Možda vas zanima

BURIĆ (Jusuf) ENVER 15.08.2026. u 18:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Duraković traži reakciju nadležnih institucija zbog događaja na vašaru u Bratuncu

Potpredsjednik Republike Srpske Ćamil Duraković oglasio se na platformi X povodom sinoćnjih...

Džeko izazvao pomamu u Schalkeu, a otkrio i zanimljiv detalj: “Malo sam sramežljiv”

Edin Džeko za veoma kratko vrijeme postao je jedan od najvećih miljenika...

Borac nakon jedanaesteraca prošao u play off Konferencijske lige

Prvak Bosne i Hercegovine Borac Banja Luka sinoć je, u okviru 3....

Saobraćajna nesreća u Hercegovini: Teško povrijeđen maloljetni motociklista

U saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak, 13. augusta, dogodila na regionalnoj...

Skandalozni snimci iz Bratunca: Masa u transu pjevala pjesmu ‘Ne volim te Alija’, prisustvovao i bivši ministar Nešić

Na tradicionalnom vašaru „Makivije Bratunac 2026“, koji se održava pod sloganom „Veliki...

Tabaković nakon hat-tricka: Kao napadaču, golovi su moj posao

Haris Tabaković bio je junak Salzburga u remiju 3:3 protiv Pafosa, postigavši...

Pretresen ministar zdravstva FBiH Nediljko Rimac: POSKOK mu oduzeo mobitel i računare

Pripadnici Posebnog odjela za suzbijanje organiziranog kriminala i korupcije (POSKOK) Federalnog tužilaštva...