Početna -Ne Propusti Više od četiri miliona KM za penzionisanje 285 radnika

Više od četiri miliona KM za penzionisanje 285 radnika

52

Vlada FBiH danas je donijela odluku o izboru korisnika preostalog dijela sredstava utvrđenih u budžetu FBiH za 2019. Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije Tekući transferi i drugi tekući rashodi – subvencije javnim preduzećima – za uvezivanje radnog staža.

Time je dodjeljeno 4.089.051,78 KM za uplatu doprinosa za PIO/MIO za penzionisanja 285 radnika za šest firmi.

Privrednom društvu Granit d.d. Jablanica – u stečaju, odobrena je dodjela 133.112,50 KM za uplatu doprinosa za PIO/MI0 za pet radnika, Otvorenom dioničkom društvu Konfekcija Borac Travnik, 450.195,65 KM za 67 radnika, ZRAK-u d.d. Sarajevo 36.429,07 KM za četiri radnika, IP Krivaji d.o.o. Zavidovići u stečaju 1.006.292,12 KM za 72 radnika, KTK Visoko d.d. Visoko 175.348,12 KM za 22 radnika i Hidrogradnji d.d. Sarajevo u stečaju 2.287.674,32 KM za uplatu doprinosa za 115 radnika.

Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije će s korisnikom grant sredstava sklopiti ugovor o dodjeli preostalog dijela grant sredstava, sa definisanim pravima i obavezama ugovornih strana.

Privrednom društvu će, nakon zaključenja ugovora sa Federalnim ministarstvom energije, rudarstva i industrije, a u skladu sa dostavljenim spiskovima zaposlenika koji su stekli uslove i ostvarili pravo za odlazak u penziju, sredstva biti uplaćena na račun Federalnog zavoda PIO/MIO, saopćeno je iz Ureda Vlade FBiH za odnose s javnošću.

Možda vas zanima

Ermin Mahmić potpisao za turski Corum

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Mahmić potpisao je zvanično za turski klub...

Crvenoj zvezdi zbog veličanja Ratka Mladića prijeti oštra kazna

Zbog navijačkih transparenata koji veličaju preminulog haškog osuđenika Ratka Mladića, istaknutih na...

SDP Visoko bojkotuje svečanu sjednicu Gradskog vijeća

Predstavnici SDP-a Visoko najavili su da neće prisustvovati večerašnjoj svečanoj sjednici Gradskog...

Kriza u “Željeznicama”, sindikat prijeti obustavom rada u ponedjeljak

Iz Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti ŽRS saopštili su da resorno ministarstvo, odnosno...

Švajcarska kompanija seli proizvodnju u BiH

Švajcarska kompanija planira preseliti proizvodnju u Bosnu i Hercegovinu, odnosno u Novi...

Aston Martin razmatra posljednji pravi ručni mjenjač

Ručni mjenjač je na izdisaju. Neće proći mnogo vremena prije nego što...

Detalji s ročišta: Anel Sejfović nezaposlen, a pronađeno mu 60.000 eura i Mercedes G klase, Džomba rekao da živi od ženine plate

Pred Kantonalnim sudom u Sarajevu održano je ročište za određivanje pritvora osumnjičenima...

Đina Džinović privukla pažnju porukom o ocu: Nikada mu neću oprostiti

Porodični odnosi nakon razvoda Harisa Džinovića i Meline Galić, koja danas nosi...