Početna Visoko Visoko u Zlatnom septembru trči za mališane u borbi protiv raka

Visoko u Zlatnom septembru trči za mališane u borbi protiv raka

155

Udruženje “Srce za djecu oboljelu od raka” i ove godine obilježava Zlatni septembar – mjesec podizanja svijesti o raku kod djece nizom aktivnosti u mjesecu septembru.

-Povodom ovog zlatnog mjeseca Udruženje „Srce za djecu oboljelu od raka“ u suorganizaciji sa JU „Centar za kulturu, sport i informisanje“ Visoko i Gradom Visoko, a na incijativu Visočanina Afana Habibovića – našeg hrabrog borca koji se izborio sa tumorom na mozgu, organizovalo je trku/šetnju „Zlatni krug Sparkasse“ 15.09.2024. godine u Visokom, saopćeno je iz Udruženja.

Dva cilja su uspješno realizovana. Prvi cilj je bio, prije svega, podići svijest o raku kod djece, što u Udruženju smatraju ispunjenim s obzirom na jako veliki broj građana koji su prisustvovali trci/šetnji. Zahvalni su što građani prepoznaju važnost podrške marginaliziranim društvenim grupama.

Drugi cilj je bio fundraising karaktera, odnosno prikupljanje sredstava za medicinsko-zdravstveni fond kroz donacije za majice za učešće u trci. Kroz ovaj fond pomažemo djeci u njihovom što lakšem dolasku do izlječenja, ali i u rehabilitaciji nakon završenog liječenja.

Trka/šetnja je humanitarnog karaktera, te su istu podržali brojni sportisti, poznate ličnosti, privredni i javni subjekti, te pojedinci građani, koji su došli sa jednim ciljem, a to je podrška djeci oboljeloj od raka i njihovim porodicama.

Centralna lokacija održavanja manifestacije bila je ispred Kulturnog centra Altindag.

-Ovo nije običan Zlatni septembar. Ovo je mjesec kada smo trčali trku života, kada smo kao društvena zajednica iskazali svoju solidarnost sa djecom oboljelom od raka. Vrijeme kada smo svi imali priliku pokazati svoju podršku. Što je najvažnije od svega, svi zajedno poslali smo snažnu poruku našim mališanima, a to je da nisu sami. Da smo tu uz njih sve do cilja, a to je njihovo ozdravljenje. Da smo spremni stati uz njih u najvećoj trci, onoj za život, navode iz Udruženja “Srce za djecu oboljelu od raka” uz izraze zahvalnosti volonterima, humanitarnoj ambasadorici Amri Džeko, generalnom pokrovitelju Sparkasse Bank te brojnim donatorima.

Možda vas zanima

Novi toplotni val stiže u BiH, meteorolozi upozoravaju: U hladu će biti 42 stepena, raste opasnost od požara

Bosnu i Hercegovinu u narednim danima očekuje novi toplotni val, uz temperature...

Njemačka policija uhapsila tri žene iz BiH

Pripadnici njemačke policije uhapsili su tri državljanke Bosne i Hercegovine tokom proteklog...

Mesud Pezer ostao bez finala Evropskog prvenstva u Birminghamu

Bosanskohercegovački rekorder u bacanju kugle Mesud Pezer nije uspio izboriti plasman u...

Rudnik ne radi, uglja nema, ali plate stižu

Sredstva za isplatu zaostalih plata za uposlenike Rudnika mrkog uglja Zenica su...

Ispred Narodnog pozorišta postavljen crveni tepih uoči skorog otvaranja Sarajevo Film Festivala

Tradicionalni crveni tepih Sarajevo Film Festivala postavljen je ispred Narodnog pozrišta Sarajevo,...

Sladić se naljutio i “presjekao” nakon komentara pojedinaca: Ne prosipajte huju ovdje

Nedim Sadić, bh. meteorolog, oglasio se na Facebooku gdje je sa pratiteljima...

Crvena, žuta, zelena ili plava: Šta znače lampice na instrument tabli automobila?

Lampice na instrument tabli nisu tu samo kao ukras njihova boja vozaču...