Početna Visoko VISOKO: Zabrana saobraćaja u ulici Branilaca danas od 7 do 14 sati

VISOKO: Zabrana saobraćaja u ulici Branilaca danas od 7 do 14 sati

51

Na osnovu člana 13. stav 4. i člana 43. Zakona o cestama FBiH („Službene novine FBiH“, broj: 12/10, 16/10 i 66/13), člana 11. Odluke o organizaciji i sigurnosti saobraćaja na cestama na području općine Visoko („Službeni glasnik općine Visoko“, broj: 6/09, 1/17, 10/18, 5/21 i 6/21), člana 30. Statuta Grada Visoko („Službeni glasnik Grada Visoko“ broj: 10/21) i člana 200. Zakona o upravnom postupku („Službene novine FBiH“, broj: 2/98, 48/99 i 61/22) rješavajući po zahtjevu “ADO -TRANS” d.o.o. Visoko za privremenu obustavu saobraćaja, Gradonačelnik d o n o s i:

R J E Š E NJ E

1. Radi asfaltiranja prokopa nastalih u toku izvođenja radova na realizaciji Ugovora – Rekonstrukcija kanalizacione i oborinske mreže i rekonstrukcija vodovoda Visoko – naselja Hadžijina voda, uvodi se privremena zabrana saobraćaja za sva motorna vozila u dijelu ulice Branilaca (od raskrsnice kod objekta “Vema” do ulaza u JU Dom zdravlja Visoko) na dan:

– subota 20.05.2023. godine, u vremenskom periodu od 07:00 do 14:00 sati.

2. U periodu zabrane saobraćaja sva motorna vozila se usmjeravaju na sporedne ulice.


3. Zadužuje se Konzorcij “ADO-TRANS” d.o.o. Visoko i “TERMO-BETON” d.o.o. Breza da postavi privremenu saobraćajnu signalizaciju na lokaciji iz tačke 1. ovog rješenja, a prema Pravilniku o saobraćajnim znakovima i signalizaciji na cestama, načinu obilježavanja radova i prepreka na cesti i znakovima koje učesnicima u saobraćaju daje ovlaštena osoba (“Službeni glasnik BiH, broj: 16/07 i 61/07).

4. Za sve štete koje nastanu zbog privremene obustave saobraćaja učesnicima u saobraćaju i drugim licima, a zbog propusta podnosioca zahtjeva, snosit će podnosilac zahtjeva.

O b r a z l o ž e nj e

“ADO-TRANS” d.o.o. Visoko obratio se sa zahtjevom za privremenu obustavu saobraćaja za sva motorna vozila, u dijelu ulice Branilaca (od raskrsnice kod objekta “Vema” do ulaza u JU Dom zdravlja Visoko), radi asfaltiranja prokopa nastalih u toku izvođenja radova na realizaciji Ugovora – Rekonstrukcija kanalizacione i oborinske mreže i rekonstrukcija vodovoda Visoko – naselja Hadžijina voda, u subotu 20.05.2023. godine, u vremenskom periodu od 07:00 do 14:00 sati.

Shodno navedenom, a u skladu sa članom 13. stav 4. i člana 43. Zakona o cestama FBiH („Službene novine FBiH“, broj: 12/10, 16/10 i 66/13), člana 11. Odluke o organizaciji i sigurnosti saobraćaja na cestama na području općine Visoko (“Službeni glasnik Općine Visoko”, broj: 6/09, 1/17, 10/18, 5/21 i 6/21) i člana 30. Statuta Grada Visoko („Službeni glasnik Grada Visoko“, broj: 10/21), riješeno je kao u dispozitvu.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaCrna HronikaVijesti

Amiru Pašiću Faći pritvor produžen za još dva mjeseca

Na prijedlog Tužilaštva Kantona Sarajevo, Općinski sud u Sarajevu je za još...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Drama u Kaknju: Oštećen gromobran koji u sebi ima radioaktivni sadržaj

U Kaknju se odvijala prava drama kada je uslijed rušenja zgrade došlo...

Visoko

Visoko ugostilo učenike i profesore iz Istanbula

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je imao čast ugostiti 25 učenika i profesora...

Crna HronikaVisoko

Visoko: Uhapšen muškarac zbog posjedovanja droge

Dana 07.05.2026. godine, u 02,40 sati, u mjestu Dobrinje, od strane službenika...

Sport

Sprema se senzacionalna razmjena vozača između dvije F1 ekipe?

Australac Oscar Piastri mogao bi zamijeniti Maxa Verstappena u Red Bullovoj ekipi...

Crna Hronika

Policija istražuje slučaj vršnjačkog nasilja

Policijski službenici policijske stanice Centar u Zenici su po zaprimanju dojave o...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Neviđena prevara u BiH: Primali penziju mrtvog čovjeka, uzeli 100.000 KM

Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje RS suočava se sa ozbiljnim gubicima...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Šta donose Izbori 2026: Kružići, skeneri, rezultati iste noći!

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je odluku o raspisivanju Općih...