Vježba koja spašava živote: Vatrogasci Visoko na zadatku sigurnosti

U ranim jutarnjim satima, 15. juna 2025. godine, pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva “Visoko” i Profesionalne vatrogasne jedinice Visoko izveli su složenu vježbu spasavanja na brzim vodama.

Vježba je realizovana na rijeci Fojnici, na dionici dugoj 10 kilometara od Kiseljaka prema Visokom, uz upotrebu čamaca i specijalizovane opreme za spašavanje. Tokom vježbe, vatrogasci su obišli sve kritične tačke uz obalu rijeke – posebno one na kojima najčešće dolazi do saobraćajnih nesreća i slijetanja vozila u riječnu korito.

Vježbi su prisustvovali i Edin Smajlović te Fadil Mostić, a cijeli događaj dodatno je dokumentovan iz zraka zahvaljujući Nevenu Kraješniku i Bojanu Kraješniku, koji su vježbu pratili pomoću dronova.

Ova vježba još jednom pokazuje spremnost i profesionalnost naših vatrogasaca u slučaju kriznih situacija na vodi.

Visokoin.com / Redakcija

Unesite komentar