Početna Biznis Vlada FBiH odobrila zahtjev Energoinvesta: Smanjena cijena plina, evo za koliko

Vlada FBiH odobrila zahtjev Energoinvesta: Smanjena cijena plina, evo za koliko

74

Vlada Federacije BiH na 164. hitnoj sjednici održanoj jučer je dala saglasnost na veleprodajnu cijenu zemnog plina za distributivna privredna društva na području FBiH.

Prema ovoj Odluci odobrava se smanjenje cijene prirodnog gasa za tarifne kupce za 2,0%. Plin po ovoj cijeni će se obračunavati od 1.1.2025. godine.

Podsjetimo, kompanija Energoinvest je 15.01. uputila prema Vladi FBiH zahtjev za smanjenje cijene prirodnog gasa za tarifne kupce za 2,0%. Ovo je drugo uzastopno smanjenje cijene gasa koje je inicirala kompanija Energoinvest i rezultat je nastojanja kompanije da osigura stabilnost i povoljne uvjete za naše građane i našu privredu.

Nastavak vijesti ispod promo sadržaja
Direktor kompanije Energoinvest Mirza Ustamujić je još ranije naglasio da Energoinvest ozbiljno shvata odgovornost koju ima prema korisnicima.

– Još jednom ponavljam, garantujemo sigurnost i stabilnost u snabdijevanju domaćinstava ovim energentom, poduzimamo sve korake pravovremeno u saradnji sa našim partnerima i zahvaljujemo se svima na podršci, rekao je Ustamujić.

Možda vas zanima

Vučić sa Zelenskim: Ja ne vjerujem u EU

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u subotu je ispred Palače Srbija dočekao predsjednika...

Teška saobraćajna nesreća u Ilijašu: Teretno vozilo udarilo 75-godišnjeg biciklistu

U naselju Donja Misoča kod Ilijaša u petak je došlo do teške...

Na području Kladnja izgorjelo oko osam hektara šume

Vatrogasne jedinice na području Tuzlanskog kantona u proteklom periodu imale su više...

Milionska rekonstrukcija, a asfalt već oštećen u Visokom

U Visokom je 5. jula 2025. godine zvanično otvoreno gradilište na dionici...

Put prema Neumu potpuno blokiran zbog lančanog sudara

Saobraćaj na magistralnoj cesti Stolac-Neum, kod mjesta Udora, obustavljen zbog nezgode, saopćeno...

Na današnji dan prije 101 godinu rođen Alija Izetbegović

Na današnji dan, 8. augusta 1925. godine, rođen je Alija Izetbegović, prvi...

Suljagić: Ovo nije istraga, već kampanja zastrašivanja

Generalni sekretar SNSD-a Srđan Amidžić izjavio je jučer da “bez obzira na...

Deset zeničkih rudara četvrtu noć ostali u jami Raspotočje: Vratio im se i jedan od rudara kojem je jučer pozlilo

Desetorica rudara Rudnika mrkog uglja Zenica (RMUZ), koji su i četvrtu noć...