Vlada KS: Ništa od povećanja cijena električne energije privrednicima

47

Vlada Kantona Sarajevo prihvatila je na svojoj posljednjoj vanrednoj sjednici Inicijativu Ministarstva privrede Kantona Sarajevo o povlačenju odluke o povećanju cijena električne energije privrednicima s područja Kantona Sarajevo.

Vlada je zadužila Ministarstvo privrede da se Inicijativa i vezani Zaključak dostave Vladi Federacije Bosne i Hercegovine i JP Elektroprivreda Bosne i Hercegovine.

“Ministarstvu privrede KS obratilo se Udruženje poslodavaca Kantona Sarajevo s informacijom u kojoj tvrde da je JP Elektroprivreda Bosne i Hercegovine kompanijama, članicama ovog udruženja, dostavila ponude za zaključenje novih ugovora o isporuci struje, uz enormno povećanje cijene u odnosu na cijenu koja je važila u prethodnom godišnjem ugovoru ovih kompanija s pomenutim preduzećem”, navode.

Imajući u vidu negativne posljedice pandemije koronavirusa, kao i opće uslove poslovanja, novo, enormno, poskupljene struje dodatno bi ugrozilo poslovanje velikog broja privrednih subjekata, a time i njihovu likvidnost, te dovelo do gubitka velikog broja radnih mjesta, kao i do smanjenja konkurentnosti na tržištu, obzirom da ovo poskupljenje automatski povlači povećanje cijena gotovih proizvoda prema krajnjim potrošačima.
“Zbog svega navedenog, Vlada Kantona Sarajevo ovom inicijativom traži od Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i JP Elektroprivrede BiH da preispitaju odluku o povećanju cijena električne energije, i u skladu s tim cijene električne energije vrate u okvir cijena iz prethodnog ugovornog perioda”, dodaju.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Novi način glasanja zbunjuje birače, očekuje se rekordan broj nevažećih listića

S obzirom na uvođenje novih tehnologija u izborni proces glasanje na sam...

Nikola Vasilj zvanično predstavljen u saudijskom Diriyahu

Bosanskohercegovački reprezentativni golman Nikola Vasilj zvanično je predstavljen kao novi član saudijskog...

Vlada ZDK donijela odluku o pokretanju procedure za prijem 105 novih policijskih službenika

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao premijer...

Nesvakidašnji slučaj u BiH: Učeniku prijeti zatvor jer je prepisivao na ispitu

Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A.L. (19), kojeg terete...

SAD ukinuo carine Srbiji, opozicija: Vučić nema nikakve zasluge za ovo

Sjedinjene Američke Države ukinule su carine na uvoz robe iz Srbije, a...

Na zagrebačkom aerodromu policija pronašla 15 kg droge

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjom državljankom Španjolske koju sumnjiči...

Hakeri obožavaju ovu postavku na mobitelima, a većina korisnika je ne isključuje

Bluetooth je postao nezaobilazan dio svakodnevice – koristimo ga za slušalice, satove,...

Optužen zbog prodaje vozila na crno, imaju i prepiske sa OLX-a

Osnovni sud u Derventi potvrdio je optužnicu protiv D.V. (31), a terete...