Početna Visoko Vlada ZDK finansirala nabavku Solarne rasvjete u Arheološkom parku Ravne

Vlada ZDK finansirala nabavku Solarne rasvjete u Arheološkom parku Ravne

17

Arheološki kompleks Ravne kod Visokog dobio je modernu solarnu uličnu rasvjetu za čiju je nabavku i instalaciju Vlada Zeničko-dobojskog kantona izdvojila 28.199 KM. Projekt nabavke 19 solarnih rasvjetnih tijela je podržan kroz program izgradnje i obnove javne turističke infrastrukture Ministarstva za privredu ZDK-a.

-Vlada na čelu s premijerom Mirzom Ganićem podržava rad turističko-arheološkog kompleksa Ravne u Visokom koji će s novom rasvjetom pružiti još bolji, ljepši i atraktivniji ambijent kako za domaće, tako i za turiste iz cijelog svijeta – rekao je prilikom obilaska parka i svečanog puštanja u rad nove rasvjete Emir Vračo, savjetnik premijera ZDK-a.

Podsjetio je da je Vlada ZDK prošle godine izdvojila sredstva u iznosu od 300.000 KM za izgradnju pristupnog puta lokalitetu Ravne sa regionalne ceste Visoko – Kakanj, a podržala je i druge aktivnosti Fondacije na čelu sa osnivačem Semirom Osmanagićem.


Vanja Udiljak, savjetnica kantonalnog ministra za privredu Zlatka Jelića, izrazila je zadovoljstvo razvojem arheološkog lokaliteta Ravne, istakavši da će Ministarstvo za privredu nastaviti podržavati projekt svjesno benefita koje ovaj park donosi za lokalnu zajednicu i Zeničko-dobojski kanton.

Semir Osmanagić , predsjednik Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” zahvalio je Vladi i resornom ministarstvu na kontinuiranoj podršci razvoju kompleksa Ravne, koji je najposjećenija turistička destinacija u ZDK-u.

-Zahvaljujući sredstvima Ministarstva privrede Vlade ZDK asfaltirali smo dio pristupnih puteva, napravili nekoliko parkinga, a sada sa solarnom ravsjetom pokazujemo da je i Vladi ZDK, a i nama, jako stalo da se radi na unapređenju rutističke infrastrukture. Nadam se da će se ovakva saradnja nastaviti i u budućnosti – rekao je Osmanagić.

(Visokoin.com / Press služba ZDK)


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Cijena nafte porasla na 112 dolara po barelu

Cijena nafte porasla je na 112 dolara po barelu nakon što su...

VijestiVisoko

Ministar unutrašnjih poslova ZDK Emir Vračo čestitao Ramazanski bajram

U ime Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona i u svoje lično ime...

Bosna i HercegovinaVijesti

EU i UNICEF podržali obnovu vrtića u Ljubuškom i širom BiH

Dječji vrtić Ljubuški uspješno je sudjelovao u projektu unapređenja predškolskih ustanova koji...

IstaknutoSvijet

Posljednja zora Ramazana donijela kišu i radost u Mekku

Preplavljeni radošću, muslimanski vjernici molili su se sinoć na kiši koja je...

Visoko

Grad Visoko nagradio najbolje studente – prijem za dobitnike priznanja Studiosus Ingeniosus Universitatis

Gradonačelnik Mirza Ganić i predsjedavajući Gradskog vijeća Almir Ljeskovica upriličili su prijem...

Grad Visoko - Foto: visokoin.com
Visoko

Ugostitelji, pažnja! Otvoren poziv za korištenje javnih površina u Visokom

Na osnovu Statuta Grada Visoko („Službeni glasnik Grada Visoko“, broj: 10/21) i...

Crna Hronika

Ivanoviću 10 godina zatvora za višestruko silovanje u Foči

Sud Bosne i Hercegovine je prvostepenom presudom osudio Boru Ivanovića na 10...

BiznisIstaknuto

Alarm iz Željeznica FBiH: Prijeti nam kolaps

Željeznice FBiH uputile su hitan apel svim institucijama vlasti zbog mogućih posljedica...