Početna Bosna i Hercegovina Vojin Mijatović: Džaba vrište samozvani lideri opozicije u RS

Vojin Mijatović: Džaba vrište samozvani lideri opozicije u RS

21

ojin Mijatović oglasio se na Facebooku.

Komentirao je, kako kaže, to što se uveliko pravi hajka na Pokret za državu. Razlog je način izbora delegata u Dom naroda.

Kako kaže, “potrebno je ako, treba, svaki dan pojašnjavati”.

Vojin Mijatović: Katastrofalno loš rezultat opozicije
Za nas nema razlike između SNSD-a i opozicije kada su u pitanju stavovi prema državi BiH, prema genocidu u Srebrenici, članstvu u NATO savezu, prema Beogradu i Zagrebu i još niz pitanja.

Katastrofalno loš rezultat opozicije je glavni razlog zašto smo sada došli do ove situacije, A nikako stav Pokreta za državu koji se ne odriče svog stajališta da su nam SNSD i opozicija isti.

I džaba vrište samozvani “lideri” opozicije na nas jer problem je u vašim redovima,. Kao i svaki put do sada.

Opozicija nema kapacitet da izglasa dva delegata u Dom naroda jer je potopljena na izborima. Bez dva delegata nemaju nikakve šanse da budu sastavni deo vlasti na državnom nivou.

I vrlo korektno, javno bez spletki i pljuvanja nudimo da zajedno izaberemo dva delegata. Jednog iz opozicije i jednog iz Pokreta za državu.

SNSD nema instrument za blokadu države
Ovakvim dogovorom SNSD nema instrument za blokadu države. Opozicija dobija šansu da izbaci SNSD iz državne vlasti. Pokret za državu dokazuje svoju misiju da štiti državu BiH od bilo čije blokade.

Džabe pljujete i klevećete, džaba vaši “ne režimski mediji” vrše pritisak po uzoru na režimske. Džaba sarajevski dežurni filozofi navijaju na vašu iskrivljenu istinu samo zato što ste “protiv” Dodika. Jedini način da se ne raspadnete u komadiće i da zadržimo minimum šanse da se porazi SNSD je ovo što vam predlažemo.

Zbog vašeg katstrofalnog rezultata jedini krivac ukoliko SNSD dobije 4 u Domu naroda ste vi. Ukoliko ne shvatite ovo onda bolje niste ni zaslužili, nego da se konačno i raspadnete.

A koliko vaših ruku Dodik već ima to ćemo brzo videti. Ruke Pokreta za države nema ni SNSD ni vi. Ne podrazumevamo se nikome, sem državi BiH i njenim građanima”, napisao je Mijatović.

Možda vas zanima

Magazin

Šejla Zonić nakon dugo vremena srela daidžu Kemala Malovčića, a onda su zajedno zapjevali na svadbi

Pjevačica Šejla Zonić objavila je sinoć na društvenim mrežama kako je u...

Magazin

Prije 27 godina bh. glumac Davor Dujmović izvršio samoubistvo

Na današnji dan 1999. godine, bosanskohercegovački glumac Davor Dujmović izvršio je samoubistvo....

Biznis

Ljubuški rani krumpir bilježi prosječnu sezonu, cijene niže nego lani

Ljubuški rani krumpir, jedan od prvih poljoprivrednih proizvoda u Bosni i Hercegovini...

Bosna i HercegovinaVijesti

Požar na nepristupačnom terenu kod Jablanice još nije stavljen pod kontrolu

Šumski požar na području Pisvira kod Jablanice i dalje je aktivan, a...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bosanci i Hercegovci u Austriji čuvaju identitet domovine

U austrijskom gradu Linzu večeras je održana tradicionalna manifestacija „Sevdah na Dunavu“,...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Dan bijelih traka: Sjećanje na 3.176 ubijenih Prijedorčana

Danas se obilježava Dan bijelih traka, u znak sjećanja na 3.176 ubijenih...

Sport

Vaso Bakočević šokantno nokautiran: Hrvatski borac na debiju jednim udarcem ugasio “Psiha”

Jedna od najvećih i najpopularnijih zvijezda regionalne borilačke scene, Vaso “Psycho” Bakočević,...

Smrtovnice

TOPALIĆ (Fehim) RAZIJA 01.06.2026. u 18:00 sati

TOPALIĆ (Fehim) RAZIJA 01.06.2026. u 18:00 sati