Volonteri su svijetla tačka u svakoj nesreći

35

BIHAĆ (AA) – SOS Bihać je humanitarna organizacija koja pomaže osobe u socijalnoj potrebi. Svakodnevno su na terenu. Brojne su akcije iza njih, a njihova jedina misija je pomoći ugroženima, kako bi ti ljudi znali da nisu sami i zaboravljeni. Ove sedmice, zbog poplava koje su zadesile Unsko-sanski kanton, konstantno su na terenu i pomažu ljudima u poplavljenim područjima, javlja Anadolija.

„Posijao sam sve, nemam ništa, ovo je druga poplava, bila je i u decembru, od Boga je dragog. Da mogu spasiti, spasio bih, bit će kako bude”, govori Bekir Omerdić iz Klise dok mu volonteri SOS-a donose hranu i pitku vodu.

Tokom poplava u Unsko-sanskom kantonu, SOS volonteri građanima su jedina svijetla tačka.

“Situacija se smiruje, što ne znači da je kraj tek sada slijedi čišćenje, dezinfekciia. Odijela naših momaka su dokaz koliko je prljavo, a kako je tek sad u kućama. Nismo imali ljudskih žrtava, hvala Bogu, radili smo 24 sata da izgradimo nasipe da zaštitimo imovinu ljudsku. Uspjeli smo, zahvaljujući pomoći građana, javili su nam se građani iz cijele BiH. Hvala svima koji su učestvovali u ovim akcijama i, jednostavno, budimo više ljudi”, objašnjava Zlatan Kovačević, predsjednik organizacije SOS Bihać.

Organizacija SOS se posebno iskazala za vrijeme migrantske krize, a prva su bh. organizacija koja je došla u zaraćeni prostor Ukrajine.

Iz organizacije SOS kažu da je njihova jedina misija pomoći onima koji su u stanju potrebe bez obzira na nacionalnu, vjersku, rasnu pripadnost ili socijalni status.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Na zagrebačkom aerodromu policija pronašla 15 kg droge

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjom državljankom Španjolske koju sumnjiči...

Hakeri obožavaju ovu postavku na mobitelima, a većina korisnika je ne isključuje

Bluetooth je postao nezaobilazan dio svakodnevice – koristimo ga za slušalice, satove,...

Optužen zbog prodaje vozila na crno, imaju i prepiske sa OLX-a

Osnovni sud u Derventi potvrdio je optužnicu protiv D.V. (31), a terete...

Prvi put u Njemačkoj: Grad postavlja putokaze i za muslimansku molitvu petkom

U Penzbergu, u Gornjoj Bavarskoj, vozači koji ulaze u grad uskoro će...

August donosi sunce i vrućine: Temperature u BiH penju se do 36 stepeni

Nakon perioda promjenjivog vremena, Bosnu i Hercegovinu očekuje stabilizacija vremenskih prilika i...

Ako krećete na more, naoružajte se strpljenjem: Velike gužve

S obzirom da je prvi dan vikenda i sezona godišnjih odmora pojačana...

Forto za dvije godine imao 62 službena putovanja: Na putovanja potrošeno više od 173.000 KM

Službena putovanja ministra komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Edina Forte (Naša...

Bon Džovi zbog zdravstvenih problema prekinuo koncert

Američki rok muzičar Džon Bon Džovi prekinuo je koncert u njujorškoj dvorani...