Početna Bosna i Hercegovina Vrtić digao cijenu na 290 KM, direktor izbacio dijete majke koja se pobunila

Vrtić digao cijenu na 290 KM, direktor izbacio dijete majke koja se pobunila

62

Roditelji djece koja pohađaju privatni vrtić “Mery Isabel” u Živinicama izrazili su nezadovoljstvo zbog učestalih poskupljenja i načina na koji se uprava vrtića odnosi prema njihovim kritikama. Naime, u posljednjih šest mjeseci cijena vrtića povećana je nekoliko puta – s 250 KM na 270 KM u decembru, a sada i na 290 KM.

No, poskupljenja nisu jedini problem. Jedna od majki, koja je iskazala svoje nezadovoljstvo u roditeljskoj grupi, ubrzo je dobila poziv od direktora vrtića. Kako govore roditelji za Crnu Hroniku, direktor joj je rekao da njeno dijete više nije dobrodošlo u vrtić, što je izazvalo šok kod ostalih roditelja.

Jedan od roditelja, koji je želio ostati anoniman iz straha da bi i njegovo dijete moglo biti izbačeno, rekao je:

“Osjećamo se nemoćno. Kada smo se danas pobunili zbog novog poskupljenja, odmah su nam rekli da je žalba besmislena i da se uzalud bunimo. Najviše nas je pogodilo što su izbacili dijete samo zato što se njegova majka usudila javno reći šta misli. Svi mi imamo ista pitanja i nezadovoljstvo, ali sada se plašimo da ćemo, ako bilo šta kažemo, i mi dobiti isti poziv kao ona. Demokratija je ovdje odavno umrla. Mi plaćamo sve skuplju uslugu, a zauzvrat nemamo pravo glasa.”, rekao je anonimno roditelj.

Roditelji su također zabrinuti zbog nedostatka osoblja u vrtiću. Prema njihovim tvrdnjama, na 27 djece dolazi samo jedna odgajateljica, što smatraju nedopustivim i rizičnim za sigurnost njihove djece.

“Razumijemo da cijene rastu zbog poskupljenja svega, ali ako već plaćamo više, zar ne bi trebalo biti bolje? Umjesto toga, sve je gore. Djeca su prepuštena jednoj osobi na čitavu grupu, a kada pitamo zašto, kažu nam da je ona sposobna. To nije pitanje sposobnosti, već humanosti i brige za djecu. Plaćamo više, a dobijamo manje!” – dodao je anonimni roditelj.

Možda vas zanima

Crna Hronika

U prevrtanju quada poginula 19-godišnja Aldijana Salkić

Velika tuga pogodila je općinu Doboj-Istok nakon teške saobraćajne nesreće koja se...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nakon udesa u alkoholiziranom stanju ima slomljeno rebro i potres mozga

Potpredsjednica Narodne skupštine RS Anja Ljubojević izjavila je za RTRS da u...

Sport

Emotivna komemoracija: Brojne legende se oprostile od Edina Avdića

U Beogradu je danas, 6. juna, održana komemoracija legendarnom sportskom novinaru i...

IstaknutoSport

U ponedjeljak dženaza Edinu Avdiću na sarajevskom groblju Bare

Legendarni komentator i sportski novinar Edin Avdić preminuo je u 47. godini...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pojačan promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine

Pojačan je promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim...

Sport

Zmajevi večeras protiv Paname: Barbarez pruža šansu novim snagama

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će u američkom St. Louisu odmjeriti...

Visoko

Gradonačelnik Ganić obišao radove u MZ Radovlje

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić obišao je danas mjesnu zajednicu Radovlje, gdje su...