Početna -Ne Propusti Za Sofijino liječenje treba još 630.000 KM

Za Sofijino liječenje treba još 630.000 KM

32

Za liječenje trogodišnje Sofije Mićević iz Banjaluke, koja boluje od akutne limfoblastne leukemije, potrebno je sakupiti još oko 630.000 KM, potvrđeno je za “Nezavisne” u Humanitarnoj organizaciji “Budimo ljudi”.

“Pored prvog dijela za liječenje u klinici ‘Johns Hopkins Medicine International’ u Baltimoru od 270.000 dolara, odnosno 485.987 KM, prikupljeno je još 341.986 KM”, rekli su u Organizaciji “Budimo ljudi”.

Drugi dio liječenja male Sofije, koji obuhvata transplantaciju koštane srži, košta 540.000 dolara, odnosno 971.974 KM.

Dodali su da će Sofija ostatati na intenzivnoj njezi sve do polaska u Ameriku, ali da je postepeno skidaju sa kiseonika i izrazili nadu da će u što kraćem roku moći samostalno da diše jer to je uslov za prekookeanski let.

Mala lavica, koja se nalazi u Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i djeteta “Dr Vukan Čupić” u Beogradu, prima terapiju kako bi što prije mogla otputovati, da bi počela liječenje metodom primjene T -ćelija.

Dodaju da ne odustaju od sakupljanja novca te da će od maja imati i humanitarni broj u “Eronet” mreži, kao i da će produžiti “M:tel” broj 1457 još mjesec dana te pozivaju sve dobre ljude da nastave i dalje sa prikupljanjem novca za ovu hrabru djevojčicu.

“Mi u međuvremenu tražimo i adekvatan sanitetski avion, koji bi bio opremljen za što bezbjedniji Sofijin put do Baltimora, jer ona ne može da krene na put običnim”, kažu u Organizaciji “Budimo ljudi”.

Ističu da se Sofijini roditelji nisu nadali ovolikom humanitarnom odzivu ljudi, te da su zahvalni svima koji pokušavaju sakupiti novac za njihovu malu mezimicu. Mnoštvo humanitarnih akcija za prikupljanje pomoći Sofiji u punom je jeku, a razne institucije, privrednici, pojedinci ujedinili su se da se potreban novac što prije sakupi da bi trogodišnja Banjalučanka otišla na liječenje.

Žiro računi

Mićević Sofija

Nova banka A.D. Banjaluka

5551000032354997 (KM račun)

Mićević Sofija

Nova banka A.D. Banjaluka

SWIFT: NOBIBA22 (devizni račun)

5550000032355338

Humanitarna organizacija “Budimo ljudi”

Podračun za Sofiju Mićević

UniCredit Zagrebačka banka

3383502257474786 (KM račun)

Možda vas zanima

Sport

Evo koliko je BiH zaradila prolaskom grupe na Mundijalu

Bosna i Hercegovina pobjedom od 3:1 protiv Katara u trećem kolu grupe...

Crna Hronika

Mladić pao s krova automobila tokom proslave u Sarajevu i zadobio povrede opasne po život

Na području općine Novi Grad u Sarajevu sinoć je jedna osoba zadobila...

Sport

Američki FOX: BiH stvara zlatnu generaciju, biće izazov za SAD

Na prvenstvu na kojem dominiraju neke od najvećih zvijezda svjetskog fudbala, Bosna...

IstaknutoSport

Majke Džeke i Alajbegovića u zagrljaju na stadionu u Seattleu

Velika pobjeda Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu donijela je mnogo razloga...

Visoko

Ko će naslijediti Mirzu Ganića? Već se spominju dva imena iz SDA Visoko

Odluka aktuelnog gradonačelnika Visokog Mirze Ganića da se kandiduje za Federalni parlament...

IstaknutoVisoko

Visoko na nogama nakon velike pobjede Zmajeva!

Nakon fantastične pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom rezultatom 3:1...

Sport

Džeko ispisao historiju: 150. nastup za Bosnu i Hercegovinu

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko upisao je još jedan...

Visoko

Humani heroji uz sportske heroje: Hitna pomoć Visoko bodri Zmajeve

Uposlenici Hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Visoko poslali su snažnu poruku podrške...