Početna -Najčitanije Za ubistvo trogodišnjeg dječaka iz BiH policija osumnjičila majku

Za ubistvo trogodišnjeg dječaka iz BiH policija osumnjičila majku

56

Policija u Puli utvrdila je sumnju da su 32-godišnja hrvatska državljanka Chiara Rojnić i još jedna maloljetna hrvatska državljanka počinile krivično djelo teško ubistvo, a da je 29-godišnji hrvatski državljanin počinio krivično djelo neprijavljivanje počinjenog krivičnog djela.

Policija sumnjiči 32-godišnjakinju i maloljetnicu da su se dogovorile kako će usmrtiti trogodišnje dijete, što su i učinile 23. maja u večernjim satima, u stanu u Ulici Akvilejski prilaz u Puli. Nakon što su usmrtile dijete, prenijele su ga u uvalu Mandrač, a potom je 32-godišnjakinja, u namjeri otežavanja daljnjeg policijskog postupanja, 24.maja oko 00.30 sati, pristupila u policijsku stanicu i lažno prijavila nestanak djeteta.

Kako se neslužbeno doznaje, maloljetnica je štićenica Doma za odgoj djece i mladeži u Puli, a trogodišnje dijete po imenu Denis ima bh. državljanstvo.


Za učešće u počinjenju kaznenog djela tereti se i 29-godišnjak, kojeg se sumnjiči da je znao da su 32-godišnjakinja i maloljetnica usmrtile dijete, no to nije prijavio, već je zajedno s njima dogovarao način prikrivanja krivičnog djela, odnosno odlazak na policiju i prijavljivanje nestanka djeteta.

Osumnjičeni su po dovršetku kriminalističkog istraživanja, danas u poslijepodnevnim satima, uz krivičnu prijavu privedeni u pritvorsku jedinicu PU istarske.

Podsjećamo, jučer oko 9 sati u Puli, na nepristupačnom terenu, pronađeno je mrtvo trogodišnje dijete. Utvrđeno je da je umrlo nasilnom smrću.

Majka, 32-godišnja Chiara Rojnić, preksinoć je oko ponoći policiji prijavila nestanak djeteta te je potom u srijedu ujutro odvela pripadnike policije na mjesto događaja, odnosno na mjesto pronalaska mrtvog djeteta, kilometar od lučice Mandrač.

Danas je obavljena obdukcija, te se neslužbeno doznaje kako je uzrok smrti trogodišnjaka gušenje.


Možda vas zanima

Bosna i Hercegovina

U narednih 10 dana kreće putnički saobraćaj preko starog mosta u Gradišci

Izvršena su i prva testiranja te dionice kako bi se provjerilo opterećenje...

Crna Hronika

Tragičan incident kod Gračanice: Kazna zatvora i 120.000 KM odštete porodici

Kantonalni sud u Tuzli, u prvostepenom krivičnom postupku protiv Salima Kovačevića, donio...

Crna Hronika

Poznati identiteti napadača na mladića na Alipašinom Polju: Ranije pokušao ubiti jednog od njih?!

Ranije je napadnuti mladić bio optužen za pokušaj ubistva jednog od napadača...

Crna HronikaIstaknuto

SIPA u akciji zaplijenila veću količinu oružja, eksploziva i municije. Našli čak 43 bombe

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jučer su u...

Visoko

Mirza Ganić: Firma Alternativa u Visokom će graditi proizvodni pogon vrijedan 100.000.000KM

Gradsko vijeće danas je usvojilo Odluku o pristupanju Izmjene i dopune Prostornog...

IstaknutoVijesti

Porazni rezultati kontrole u BiH: Polovina prevoznika životinja uhvaćena bez papira, inspekcija najavila kazne

Federalni veterinarski inspektorat je tokom proteklog vikenda, u saradnji s Federalnim saobraćajnim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poslodavci dužni omogućiti odsustvo za Kurban-bajram

Povodom nastupajućeg blagdana muslimana Kurban-bajrama, Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podsjeća...