Zahuktava se borba za opstanak: FK Sloboda porazila FK Široki Brijeg na Tušnju

U posljednjem susretu 31. kola Premijer lige BiH, FK Sloboda je porazila FK Široki Brijeg na domaćem terenu, a rezultat je bio 2:1.

Heroj Tuzlaka bio je Emir Jusić, koji je u 92. minuti postigao pobjedonosni pogodak za svoj tim, a time je možda i spasio ovu ekipu od ispadanja.

Nakon prvog dijela bez golova, Sloboda je povela u 53. minuti, kada je iz penala gol postigao Stojan Vranješ. Široki Brijeg je zatim krenuo u napade na gol Tuzlaka, a to su krunisali izjednačujućim pogotkom u 80. minuti, kada je Dominik Radić postigao pogodak za tim iz Hercegovine.

Ipak, Sloboda uspijeva doći do tri boda kada je Jusić postigao gol na samom kraju meča.

Tuzlaci su ovom pobjedom pobjegli iz opasne zone, te se nalaze na 10. mjestu s 32 boda, jednim više od FK Tuzla City i FK Leotar. FK Široki Brijeg, s druge strane, je ovim porazom uradio veliki korak unazad u svojoj borbi za nastup u Europi sljedeće godine. Zaostaju četiri boda za FK Sarajevo, te dva za FK Željezničar.