Početna Bosna i Hercegovina Zatvoreno šest nargila barova: Zajednička akcija UIO i FUZIP-a, inspektori utvrdili da nisu ni imali dozvolu za rad!

Zatvoreno šest nargila barova: Zajednička akcija UIO i FUZIP-a, inspektori utvrdili da nisu ni imali dozvolu za rad!

29

Federalni tržišni inspektorat FUZIP i Sektor za provođenje propisa – Grupa za sprječavanje krijumčarenja i prekršaja Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) su, svako u okviru svojih nadležnosti, uz asistenciju pripadnika MUP Tuzlanskog kantona u periodu od 15.11. – 17.11.20222. godine izvršili usmjereni inspekcijski nadzor nad prometovanjem duhanskih preređevina – nargila u šest (6) ugostiteljskih objekata na području Tuzlanskog kantona (Tuzla, Banovići i Živinice).

Zbog obavljanja djelatnosti suprotno važećem odobrenju za rad, federalni inspektori su subjektima nadzora izdali šest (6) prekršajnih naloga s finansijskim teretom od i šest (6) rješenja o zabrani rada.

Inspektori Uprave za indirektno oporezivanje su, zbog nezakonitog prometa duhanskih prerađevina, privremeno su oduzeli 67,5 kg duhanskih prerađevina (nargila) u vrijednosti od 16.875,00 KM i izdali pet (5) PN.

– U skladu s članom 3, stav (3) Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti („Službene novine Federacije BiH“, broj:32/09), ugostitelj može obavljati i druge djelatnosti koje služe obavljanju ugostiteljske djelatnosti, a koje se uobičajeno obavljaju uz ugostiteljsku djelatnost (prodaja novina i časopisa, duhanskih prerađevina, pružanje usluga bilijara, boćanja, kuglanja, tenisa i sl.), u skladu s posebnim propisima. Inspekcijskim nadzorom je utvrđeno da kontrolisani subjekti nadzora obavljaju kontrolisanu djelatnost suprotno izdatom odobrenju od strane nadležnog općinskog organa, odnosno da nemaju odobrenje za prometovanje duhanskih prerađevina – nargila, zbog čega im je obavljanje djelatnosti zabranjeno – obrazložio je Elmir Ramić, glavni federalni tržišni inspektor po ovlaštenju.

U koordiniranoj akciji učestvovalo je osam inspektora i službenika UIO i dva federalna tržišna, turističko-ugostiteljska inspektora, a zajedničke usmjerene aktivnosti će se nastaviti, saopćeno je iz FUZIP-a uz molbu da uočene nepravilnosti prijave na:

– https://fuzip.gov.ba/prijavi-nepravilnost/

– telefon za prijave: 033 /22 66 44 (otvoren 24 sata)

– e-mail: info@fuzip.gov.ba

– poštom, na adresu Fehima ef. Čurčića br. 6, Sarajevo.

Možda vas zanima

Ova bi godina mogla biti najtoplija od kada postoje mjerenja

Požari haraju dijelovima Sjeverne Amerike i Evrope, smrtonosni toplotni talasi pogađaju gradove,...

Tešanj i Usora potpisali sporazum o zajedničkom ulaganju u Stadion Jošik u Tešanjci

Načelnici općina Tešanj i Usora potpisali su danas sporazum o zajedničkom ulaganju...

Uhapšen Aleksandar Nikolić: Osumnjičen za pomaganje u pokušaju ubistva Davora Dabića

Pripadnici Policijske uprave Istočno Sarajevo uhapsili su Aleksandra Nikolića iz tog grada...

KOPRIVICA MILUTIN-MIRA 05.08.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...