Zbog izjave da “Srbiju treba bombardirati jednom godišnje” Sergej Trifunović na meti medija

51

Sergeju Trifunoviću veoma teško su pale vijesti o bolesti Nebojše Glogovca, a posebno činjenica da je njegovom kolegi, kako kaže, ugroženo dostojanstvo. Zbog toga je nastao i ovaj status koji je izazvao burne reakcije u Srbiji, ali i šire.

– U zemlji u kojoj se ubija dostojanstvo, nečija bolest je samo kolateralna šteta novinskog naslova. Treba nas bombardovati jednom godišnje – napisao je na svom Twiteru.

Nakon što je “Srpski Telegraf” objavio tekst u kojem je osuo paljbu po njemu upravo zbog ove izjave, a onda direktor spomenutog medija na svom Facebook profilu i javno objavio njegov broj telefona, poznati glumac opet se našao u žiži javnosti.

Poznat po svojim političkim stavovima i po tome što bez dlake na jeziku govori o problemima, ali i po velikoj humanosti, Sergej je na svom Instagram profilu pokušao prikazati i svoju stranu priče.

– Saša Milovanović, direktor srbskog telegrafa, okačio moj broj telefona na svoj FB profil, i pozvao svoje sljedbenike da zovu srbskog izdajnika. I ništa. Dvije poruke i dva poziva, od kojih jedna starija gospođa da mi kaže da me voli kao svog unuka i da ne posustajem u borbi s bagrom. Sale, morat ćeš sutra da uposliš sve botove iz centrale. Oliveru Ivanoviću ste malo duže crtali metu na čelu – kazao je, između ostalog, Trifunović u tekstu koji je objavio.

Nije trebalo dugo da mnogi ukucaju glumčev broj i pošalju mu poruku, većinom podrške, kako je i prikazao na društvenim mrežama.

Podsjećanja radi, ovo nije prvi put da Trifunović svojim političkim stavovima “nervira” srbijanske medije, a posljednji takav slučaj desio se zbog glumčeve izjave u kojoj je poručio predsjedniku Vučiću i cijeloj vlasti “da će pi*ati po njihovim grobovima”.

Možda vas zanima

Buci kod Visokog: Pao diler droge, policija pronašla narkotike u kući

Policijski službenici su na području Zenice i Visokog pronašli i oduzeli 282,97...

Optužen da je razbio 12 televizora u kladionici i prijetio policajcima

Opštinski sud u Travniku potvrdio je optužnicu protiv M.M., kojeg terete da...

Zbog preuranjene izborne kampanje kazne za SNSD, “Volju naroda”, SDP i DF

Centralna izborna komisija /CIK/ BiH kaznila je na današnjoj sjednici SNSD sa...

Više osoba uhapšeno zbog smrti Adema Jušića

Ovlaštena službena lica Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona, a po...

Visoko ispratilo tabute žrtava genocida na put prema Potočarima

Kolona s tabutima sa posmrtnim ostacima 10 žrtava genocida počinjenog u Srebrenici...

Fotomaraton 2026: Otvoren poziv za prijavu fotografija u okviru Kulin Ban Festivala

U sklopu ovogodišnjeg Kulin Ban Festivala kulture raspisujemo poziv za učešće na...

Bajro Fejzić

DF predao liste za Opće izbore: Bajro Fejzić nosilac liste za Federalni parlament iz Visokog

Potpredsjednik Demokratske fronte Dženan Đonlagić predao je kandidatske liste ove stranke za...

Italija neće učestvovati u vojnim operacijama protiv Irana

Italijanska premijerka Giorgia Meloni objavila je da Italija neće učestvovati u vojnim...