Zbog ubistva lovca u Gradačcu uhapšene dvije osobe

143

Jučer u jutarnjim satima na području Gradačca teško je ranjen Asmir Ćehajić. On je ubrzo nakon ranjavanja i preminuo. Ranjavanje se dogodilo u toku lova, a u MUP su danas privedene dvije osobe zbog sumnje da su pucali u Ćehajića.

“Dana 17.11.2024.godine, u dva navrata, PU/PS Gradačac, prijavljeno je od strane Službe hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Gradačac, da je u pomenutu ustanovu dovezeno muško lice sa povredama uzrokovanim vatrenim oružjem, koje je prema prijavi, najvjerovatnije zadobio tokom lova na području Mionice, grad Gradačac, a kod kojeg je dežurni ljekar u navedenoj zdravstvenoj ustanovi konstatovao smrt, a radi se o A.Ć., rođen 1997. godine iz Maoče. O događaju je upoznat dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, koji je izašao na lice mjesta i rukovodio uviđajem koji su izvršili policijski službenici Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP TK-a u saradnji sa policijskim službenicima PU Gradačac.

Istog dana, policijski službenici su oduzeli slobodu dva lica iz Gradačca, koji su privedeni u službene prostorije radi kriminalističke obrade zbog postojanja sumnje da se dovode u vezu sa navedenim događajem i isti će danas, 18.11.2024. godine biti predati Kantonalnom Tužilaštvu Tuzlanskog kantona na dalje postupanje”, navedeno je iz Uprave policije MUP-a TK.

Policija poduzima daljnje radnje u cilju utvrđivanja okolnosti navedenog događaja i dokumentovanja istog, pod nadzorom kantonalnog tužioca.

Možda vas zanima

Buci kod Visokog: Pao diler droge, policija pronašla narkotike u kući

Policijski službenici su na području Zenice i Visokog pronašli i oduzeli 282,97...

Optužen da je razbio 12 televizora u kladionici i prijetio policajcima

Opštinski sud u Travniku potvrdio je optužnicu protiv M.M., kojeg terete da...

Zbog preuranjene izborne kampanje kazne za SNSD, “Volju naroda”, SDP i DF

Centralna izborna komisija /CIK/ BiH kaznila je na današnjoj sjednici SNSD sa...

Više osoba uhapšeno zbog smrti Adema Jušića

Ovlaštena službena lica Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona, a po...

Visoko ispratilo tabute žrtava genocida na put prema Potočarima

Kolona s tabutima sa posmrtnim ostacima 10 žrtava genocida počinjenog u Srebrenici...

Fotomaraton 2026: Otvoren poziv za prijavu fotografija u okviru Kulin Ban Festivala

U sklopu ovogodišnjeg Kulin Ban Festivala kulture raspisujemo poziv za učešće na...

Bajro Fejzić

DF predao liste za Opće izbore: Bajro Fejzić nosilac liste za Federalni parlament iz Visokog

Potpredsjednik Demokratske fronte Dženan Đonlagić predao je kandidatske liste ove stranke za...

Italija neće učestvovati u vojnim operacijama protiv Irana

Italijanska premijerka Giorgia Meloni objavila je da Italija neće učestvovati u vojnim...