Početna Bosna i Hercegovina ŽELE SMJENITI NAČELNIKA TANOVIĆA? DUČIĆ I RUSTEMPAŠIĆ FORMIRALI NOVI KLUB VIJEĆNIKA

ŽELE SMJENITI NAČELNIKA TANOVIĆA? DUČIĆ I RUSTEMPAŠIĆ FORMIRALI NOVI KLUB VIJEĆNIKA

111

Vijećnik Naroda i pravde u Općini Novo Sarajevo Emir Rustempašić formirao je novi Klub vijećnika sa svojim kolegom samostalnim vijećnikom Arslanom Dučićem. U javnosti su se pojavile spekulacije kako se sprema smjena načelnika ove općine Hasana Tanovića. Evo šta vijećnici kažu o tome.

– Klub je formiran između ostalog zato što mi kao vijećnici nemamo mogućnost za prohodnost naših aktivnosti, naših ideja. Nekome ne odgovara da stavljamo na dnevni red “škakljive” teme, poput tendera i slično – naveo je Rustempašić u obrazloženju.

Kako kaže, sa Dučićem se našao na istoj liniji jer imaju slične poglede te zajedno žele doprinijeti sa još jednom rukom u Kolegiju.

– Načelnik neformalno ima svoju većinu, a možda čak i u mnogo slučajeva sa vijećnicima SDA kluba. Tako da smo htjeli da dobijemo tu prohodnost sa još jednom rukom u Kolegiju – dodaje Rustempašić.

On je istakao kako ne napušta Narod i pravdu.

Dučić pojašnjava kako do sada nije mogao ostvarivati prava putem samostalnog načina djelovanja te je zamolio Rustempašića da formiraju Klub.

– Ovo je jedan potez za koji ja smatram da je izuzetno dobar za građane. Ja ne prilazim naravno toj stranci NiP, mene to ne interesuje, ali mi je bilo zanimljivo da se moj glas čuje na kolegiju – naveo je, prenosi Faktor.

Naglašava kako su danas već napravili prvi pozitivan korak.

– Mi smo danas, kao Klub, na zadnjoj tačci dnevnog reda uspjeli Vijeće privoljeti da 100.000 KM izdvojimo za Crveni križ Općine Novo Sarajevo da bismo sufinansirali obroke na dnevnom nivou. To je prva pozitivna informacija i prvi pozitivan korak koji smo učinili zajednički kao Klub – istakao je Dučić.

O smjeni načelnika Općine Novo Sarajevo Hasana Tanovića, kaže Dučić, nisu razgovarali.

– U onom što smo se mi dogovarali i potpisali nema opoziva načelnika iz razloga jer smo mi Klub od dva čovjeka i ne smatramo se da smo u ovom trenutku ni u kom slučaju većinska volja Vijeća. Ukoliko osjetimo ili od građana ili od Vijeća volju da se ide ka tome i da mi nosimo tu ideju. Ja sam siguran da bismo mi to lagano sproveli i da bi ta akcija spašavanja Općine Novo Sarajevo uspjela – zaključio je Dučić.

I njegov kolega Rustempašić imao je sličan odgovor.

– To ne znamo, nemamo snagu i moć. To zavisi na kraju krajeva i od vijećnika SDA – kazao je Rustempašić.

Možda vas zanima

Teške optužbe Bisere Turković: Vozač Ambasade BiH u Danskoj upleten u šverc kokaina

Bivša ministrica vanjskih poslova BiH iznijela je teške optužbe na račun sadašnjeg...

Počela isplata razlike i regresa u institucijama BiH, neki će dobiti više od 1.800 KM

Isplata retroaktivne razlike u osnovici za plate službenicima u državnim institucijama BiH...

Srbin koji je umalo ispao iz aviona tuži Ryanair, Boeing i General Electric

Sada već čuveni slučaj “Rajaner”, u kojem je Srbin umalo ispao iz...

SIPA: U julu zaprimljeno 77 poziva sa korisnim informacijama

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u julu su...

Firma iz Australije vrši terenska istraživanja, da li se u Srebrenici nalazi “blago”?

Australijska kompanija Regener8 Resources završila je prvu fazu terenskih istraživanja na projektu...

Isplaćeni poticaji u Visokom: Ko je dobio sredstva i koliko je novca podijeljeno?

Obavještavaju se registrovani poljoprivredni proizvođači i prerađivači sirovog kravljeg mlijeka koji su...

Za Mostar, Banju Luku, Prijedor i Višegrad izdato najviše upozorenje

Jutros je u Bosni i Hercegovini sunčano, a tako će se nastaviti...

Dženana Čišija i Goran Bulajić ugostili učenike iz Japana u Visokom

U okviru projekta Miraiba, učenici iz Japana boravili su u posjeti Visokom,...