Željezničar i Sarajevo podijelili bodove

Utakmicu je praktično otvorila bakljada Hordi Zla zbog čega je došlo do kraćeg prekida meča. Nakon toga uslijedile su dvije dobre prilike, po jedna na obje strane. Prvo je polu-makazicama Kerla prebacio loptu preko gola Sarajeva, nakon kornera domaćih, da bi zatim na drugom kraju terena Tatomirović sa samo par metara od gola Željezničara propustio fantastičnu priliku. Odbranio mu je šut golman Lončarić.

U 27. minuti poveli su Plavi s Grbavice. Za 1:0 pogodio je Armin Hodžić. Bila je to zaista lijepa akcija domaćih koju je sjajnim potezom i svojim 13. golom u sezoni okončao Hodžić.

Desetak minuta poslije Sarajevo je izjednačilo. Sa bijele tačke pogodio je Bojan Puzigaća. Penal je skrivio Zeljković koji je oborio Mate Jajala u sopstvenom 16-ercu. Lončarić je bio na lopti, ali nije mogao zaustaviti šut Puzigaće.

Početak drugog dijela igre obilježile su vrhunske prilike Velkoskog i Bilbije, ali se rezultat nije promijenio. Velkoski je lobom pokušao matirati Ločnariča, ali je prebacio čitav gol, dok je Bilbijin šut zaustavila stativa.

Svraka i Stojčev su zatim imali dva solidna šuta koja su odbranili Bandović, odnosno Lončarić.

Pred kraj susreta Tomić je imao najbolju priliku za Željezničar u drugom poluvremenu, ali mu je šut u korner skrenuo Bandović.

Do kraja je ostalo bez promjena i tako je utakmica završena podjelom bodova.

Trener domaćih, Dino Đurbuzović, je na kraju meča istakao kako smatra da je njegov tim bio bolji i da se Sarajevo provuklo s ovim rezultatom.

Dženan Uščuplić je na drugoj strani izjavio kako je ovo sasvim realan rezultat i da je utakmica sigurno zadovoljila ukuse ljubitelja nogometa.