Željezničar poražen katastrofalnim rezultatom 4:1

Nogometaši Željezničara su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka večeras u gostima poraženi od Maribora sa 4:1 (0:1).

Jedini pogodak za plave sa “Grbavice” postigao je Adilović u 15. minuti, dok su strijelci za Maribor bili Berič (47., 76.), Mezga (67.-penal) i Tavares (90.).

Prvak BiH započeo je novu nogometnu sezonu ubjedljivim porazom u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Željezničar je poražen od prvaka Slovenije Maribora sa 4:1, iako je nakon prvih 45 minuta imao rezultatsku prednost.

Adilović je u 15. minuti postigao gol za vodstvo bh. ekipe. Akciju je započeo Selimović koji je šutirao sa sedam metara, lopta se odbila od stativu do Adilovića, a centarfor Željezničara je s pet metara rutinski zatresao mrežu.

U nastavku susreta domaći igrači su preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli da naprave ozbiljniju priliku za izjednačenje. U finišu prvog poluvremena iz slobodnog udarca sa 18 metara dobro je šutirao Mezga, a golman Željezničara Antolović krajnjim naporom je uspio da odbrani.

U drugom poluvremenu Maribor je u potpunosti preuzeo kontrolu, te za svega 30 minuta postigao tri gola za sigurnu pobjedu. Berić je u 47. minuti pogodio za poravnanje, a Mezga u 67. minuti iz penala za preokret Maribora.

Devet minuta kasnije Berić je postigao drugi pogodak i svojoj ekipi osigurao ubjedljivu pobjedu. Konačnih 4:1 postavio je Tavares u 90. minuti.

Uzvratni susret na rasporedu je 24. jula u Sarajevu.