Početna Sport Zmajevi preko Izraela do finala pretkvalifikacionog turnira

Zmajevi preko Izraela do finala pretkvalifikacionog turnira

38

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Izrael i tako izborila veliko finale pretkvalifikacija za Olimpijske igre. Naš tim je tako izborio finalni meč protiv Poljske.

Zmajevi su na kraju slavili sa 86:77.

Otvorili su naši momci meč trojkom, ali su nakon toga imali mnogo problema sa realizacijom. S druge strane Izraelce je veoma dobro služio šut za tri. Istakao se Blayzer sa čak tri ubačene trojke. Ipak, naš tim nije dozvolio Izraelcima da se odvoje i na odmor između dvije četvrtine otišao sa dva poena razlike.

Drugu četvrtinu tim Adisa Bećiragića odigrao je na mnogo bolji način. Iskoristili su naši momci “crnu rupu” u igri Izraelaca i sjajnom serijom stigli do devet poena razlike. Nisu Izraelci dozvolili ovoga puta da se naš tim odvoji i sa dvije trojke u finišu (Sorkina i Madara) na poluvrijeme otišli sa svega tri poena zaostatka. Veliki problem za naš tim predstavljala je velika nervoza kod Jusufa Nurkića koji je poluvrijeme završio sa svega pet poena, ali i tri lične greške. U prvom dijelu najefikasniji u našem timu bio je Luka Garza sa 11 koševa, te Džanan Musa sa 9. Kod Izraelaca briljirao je Roman Sorkin sa 17 koševa, dok je Blayzer završio sa pomenutih 9.


Treća četvrtina donijela je pravu dramu. Izraelci su u nekoliko navrata imali prednost, a pored toga i priliku da se odvoje. Naš tim to nije dozvolio, držali su egal sa protivnikom, a nakon dvije sjajne blokade (Atića i Garze) došli do vodstva. Prednost je naš tim povećao i u posljednju dionicu ušao sa sedam poena prednosti. Ponovo je briljirao Luka Garza koji je nakon ove četvrtine na kontu imao 18 koševa.

Izabranici Adisa Bećiragića u posljednjoj četvrtini potvrdili su prednost i na kraju riješili meč u svoju korist. Probudio se Jusuf Nurkić, a Luka Garza sjajnom igrom potvrdio prednost Zmajeva.

Naš tim je do pobjede vodio Luka Garza sa double-double učinkom od 24 poena i 11 skokova. Pratio ga je Jusuf Nurkić sa također double-double učinkom od 20 koševa i 13 skokova, dok je Musa meč završio sa 19 koševa,

Kod Izraelaca se istakao Roman Sorkin sa 26 koševa, a pratio ga je Yam Madar sa 24 ubačena poena.

Naša selekcija će se u velikom finalu sastati sa selekcijom Poljske koja je u prvom polufinalu bila bolja od Estonije sa 93:83. Finalni meč igra se u nedjelju od 17 sati i 30 minuta.


Možda vas zanima

Sport

Zlatan Ibrahimović najavio borbu protiv Tysona Furyja

Bivši kapiten švedske fudbalske reprezentacije Zlatan Ibrahimović izazvao je veliku pažnju nakon...

Bosna i HercegovinaVijesti

Kupres domaćin regionalnog skupa šumarskih stručnjaka iz četiri zemlje

U organizaciji ŠGD „Hercegbosanske šume“ u četvrtak je na Kupresu započeo prvi...

Sport

Musa briljirao u Zenici: Dubai pregazio Budućnost za korak do finala ABA lige

Košarkaši Dubaija poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige nakon što...

IstaknutoSvijet

Tragičan epilog požara u Beču: Djevojčica iz BiH preminula od zadobijenih povreda

Nakon požara u stanu u bečkom Otakringu, trogodišnja djevojčica iz Bosne i...

SvijetVijesti

Srbija uporno ignoriše upite Haškog mehanizma u slučaju Šešelj

Vlasti u Srbiji nastavljaju ignorisati upite haškog posmatrača o statusu predmeta koji...

IstaknutoSport

Barbarez iskreno progovorio o trenutku kada je dobio poziv da postane selektor BiH

I dok se sprema za prvi trening u okviru priprema za prijateljske...

Sport

Sjajna atmosfera u Orahovici: Amar Dedić dočekan uz ovacije

U Donjoj Orahovici kod Gračanice danas je upriličen svečani i emotivni doček...

Vijesti

Nikšić: Prvi izbori s modernom tehnologijom, glas građana bez sumnje i manipulacija

Predsjednik SDP-a Nermin Nikšić predao je danas Centralnoj izbornoj komisiji kandidatske liste...