Početna Bosna i Hercegovina Značajna sredstva iz budžeta RS za kćerku i sina Milorada Dodika

Značajna sredstva iz budžeta RS za kćerku i sina Milorada Dodika

76

Preduzeća u vlasništvu porodice Milorada Dodika dobila su velika sredstva iz budžeta RS na ime podsticaja, piše Capital.

Naime, preduzeća “Fruit eco” iz Gradiške, te “Agro voće“ i „Global Liberty“ iz Laktaša koja su u vlasništvu najuže porodice predsjednika RS Milorada Dodika bili su lani korisnici podsticaja Agencije za agrarna plaćanja RS.

Najviše novca je dobila firma „Fruit eco“ koja je u vlasništvu Igora Dodika i Mirka Dobrića i to 182.594 marke. Iz Kompenzacionog fonda je ovo preduzeće dobilo 68.778 KM i to po osnovu premije za proizvedeno i prodato voće, dok su iz agrarnog budžeta primili 113.816 maraka i to za višegodišnje zasade 10.500 KM, za prodato i proizvedeno voće 100.000 maraka, te oko 3.000 KM za regresirano gorivo.

Preduzeće „Agro voće“ koje je u vlasništvu Gorice Dodik, kćerke Milorada Dodika je ostvarilo pravo na podsticaje u iznosu od 102.021 KM i to 22.075 maraka iz Kompenzacionog fonda i oko 80.000 iz agrarnog budžeta.

Podsticaje je koristila i firma “Global liberty” iz Laktaša u vlasništvu Gorice i Igora Dodika, sina i kćerke predsjednika RS, dok je prema podacima APIF-a direktor ovog preduzeća Pavle Ćorović Goričin suprug. “Global liberty” je dobio podsticaje u iznosu od 26.889 maraka i to 25.195 KM iz agrarnog budžeta i 1.694 marke iz Kompezacionog fonda.

Možda vas zanima

BURIĆ (Jusuf) ENVER 15.08.2026. u 18:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Duraković traži reakciju nadležnih institucija zbog događaja na vašaru u Bratuncu

Potpredsjednik Republike Srpske Ćamil Duraković oglasio se na platformi X povodom sinoćnjih...

Džeko izazvao pomamu u Schalkeu, a otkrio i zanimljiv detalj: “Malo sam sramežljiv”

Edin Džeko za veoma kratko vrijeme postao je jedan od najvećih miljenika...

Borac nakon jedanaesteraca prošao u play off Konferencijske lige

Prvak Bosne i Hercegovine Borac Banja Luka sinoć je, u okviru 3....

Saobraćajna nesreća u Hercegovini: Teško povrijeđen maloljetni motociklista

U saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak, 13. augusta, dogodila na regionalnoj...

Skandalozni snimci iz Bratunca: Masa u transu pjevala pjesmu ‘Ne volim te Alija’, prisustvovao i bivši ministar Nešić

Na tradicionalnom vašaru „Makivije Bratunac 2026“, koji se održava pod sloganom „Veliki...

Tabaković nakon hat-tricka: Kao napadaču, golovi su moj posao

Haris Tabaković bio je junak Salzburga u remiju 3:3 protiv Pafosa, postigavši...

Pretresen ministar zdravstva FBiH Nediljko Rimac: POSKOK mu oduzeo mobitel i računare

Pripadnici Posebnog odjela za suzbijanje organiziranog kriminala i korupcije (POSKOK) Federalnog tužilaštva...