Zrinjski lako protiv Radnika stekao prednost pred revanš ČF Kupa BiH

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Bijeljini domaćeg Radnika rezultatom 1:3 i stekli osjetnu prednost pred revanš utakmicu za dvije sedmice.

Razlika u kvalitetu između dva tima bila je očita od samog početka, pa nije čudo što su gosti iz Mostara odmah krenuli u napad, a nagrađeni su pogotkom u osmoj minuti.

Nakon ubacivanja u šesnaesterac, te manjeg odbijanca u kaznenom prostoru domaćih, lopta je došla do Zlomislića koji je šutirao, lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača Radnika i završila u mreži.

Zbog dosta teškog terena u Bijeljini, ekipe nisu uspijevale napraviti kvalitetnije šanse za novi pogodak, te se do kraja prvog dijela igralo između dva šesnaesterca, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:1.

U drugom, momci Krunoslava Rendulića izašli su na teren željni da povećaju prednost pred revanš i ništa ne prepuste slučaju. Nakon dvije propuštene šanse na samom početku, Zrinjski je udvostručio prednost u 67. minuti. Jakovljević je sa svoje polovine izbacio Malekinušića, lopta je došla do Zlomislića, koji je na desetak metara od gola uposlio Kiša, a on pogodio nebranjeni dio mreže gola Radnika.

Tu, međutim, Zrinjski nije stao. Samo devet minuta poslije gola Kiša, isti igrač bio je u ulozi asistenta. Kiš je izveo korner, a Jakovljević je glavom zakucao loptu u mrežu.

u 77. minuti, samo minut nakon gola Zrinjskog Ristić je smanjio zaostatak Radnika nakon što se seriom driblinga uspio riješiti najprije Jakovljevića, a zatim i golmana Marića i kroz noge jednom defanzivcu Zrinjskog proslijedio loptu u mrežu.

Do kraja više nije bilo opasnijih situacija po gol oba tima, Zrinjski je kontrolisao meč i štedio snagu i igrače, te utakmicu priveo kraju.