Ademir Spahić prijavio Adema Zalihića zbog prijetnje: Rekao mi je ‘Imat ćeš ti problem kad me vidiš’

57

Podsjetimo, nakon konferencije za medije ministra zdravstva KS Harisa Vranića, koji je govorio o dugogodišnjem razaranju zdravstvenog sistema u režiji SDA, reagirao je Spahić i podržao ministra, koji je govorio i o prošlom sazivu Kriznog štaba
Koordinator za vakcinaciju u Kantonu Sarajevo i član Kriznog štaba KS Ademir Spahić prijavio je policiji prijetnje koje je dobio od bivšeg direktora Hitne pomoći KS Adema Zalihića, saznaje Avaz.

– Zalihić mi je uputio prijetnju koju sam policiji prijavio. Zvao me jučer i kaže da sam ga spominjao. Pitao sam ga ima li neki problem s tim, a on mi je odgovorio: “Imat ćeš ti problem kad me vidiš”, nakon čega je prekinuo vezu. Prijavio sam slučaj PS Novo Sarajevo – kazao je Spahić.

Kako je naveo, to je uobičajena praksa članova SDA, da prijete čupanjem grkljana i slično.

Kontaktirali smo i Zalihića, koji nam je rekao da nije tačno da mu je prijetio.

– To je nastavak laži i potpuna neistina. Gospodin Spahić će biti tužen jer je iznio gnusne laži. Tim povodom sam ga i nazvao, jer sam osjećao potrebu da mu kažem da će biti tužen. On je nastavio sa svojim lažima i rekao da sam mu prijetio. Jesam mu prijetio, naravno, sa Sudom BiH, odnosno pravosudnim institucijama. Mi prijetimo s pravom i pravdom, svi imamo pravo da tako kažemo – naveo je Zalihić.

Istakao je da je Spahiću rekao: „Vidjet ćeš ti kad se vidimo na sudu.“

Podsjetimo, nakon konferencije za medije ministra zdravstva KS Harisa Vranića, koji je govorio o dugogodišnjem razaranju zdravstvenog sistema u režiji SDA, reagirao je Spahić i podržao ministra, koji je govorio i o prošlom sazivu Kriznog štaba.

– Mogu se iz Kriznog štaba pohvaliti kako u toku sjednice čuvena direktorica (Sebija Izetbegović, op.a.) nazove tadašnjeg člana štaba infektologa, doduše samo na papiru, pa izda takve upute do zavlada muk na sjednici. Može se pohvaliti tadašnji direktor Hitne pomoći da je morao zatrpavati Opću bolnicu ”Prim. dr. Abdulah Nakaš” pacijentima, a prema nalogu iste direktorice. Može se pohvaliti direktor Doma zdravlja KS kako je, bez ikakve odluke Vlade, Ministarstva, Upravnog odbora, uspio potrošiti 700.000 KM za rendgene koji su stajali u podrumu i koji su nasilu ubacivani u pojedine domove zdravlja – naveo je, između ostalog, Spahić u reakciji nakon Vranićeve pres-konferencije.

Možda vas zanima

Ryanair jedva čeka da SAD izgubi od tima kojeg ne mogu pronaći na mapi

Administratori Ryanaira na društvenim mrežama godinama nasmijavaju javnost zanimljivim objavama. Večeras su...

Nevjerovatan potez kompanije Metallon: Slobodan dan zbog Zmajeva!

Lijepa vijest stiže iz kompanije Metallon, koja je još jednom pokazala da...

Suđenje za zločine u Doboju u fazi mirovanja zbog zdravstvenog stanja optuženo

Suđenje zločine u Doboju još nije počelo jer se predmet nalazi u...

Fena/Amer Kajmović

Džeko uoči povijesnog dvoboja sa SAD-om: Nismo ovdje slučajno, imamo svoje adute i vjerujemo u sebe

Kapetan nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko poručio je kako je...

Bitka za Željezaru u Zenici još traje, hoće li se bivši industrijski gigant spasiti

Sudbina zeničke Željezare i dalje je neizvjesna. Nakon mjeseci pravne i ekonomske...

Amerikanci upozoravaju: BiH ima kvalitet da napravi velike probleme SAD-u

Uoči duela Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država u šesnaestini finala...

Mirnes Bajtarević, načelnik Općine Kakanj

Načelnik Kaknja neće dati slobodan dan uposlenicima zbog utakmice, poručuje “u 7 na posao”

Mirnes Bajtarević, načelnik Općine Kakanj, poručio je da će općinska administracija sutra...

Na snazi nova pravila za ulazak u Evropsku uniju

Za ulazak u Evropsku uniju od danas su na snazi nova pravila....