Početna Istaknuto Ako vam je dosta ljeta strpite se još malo jer slijedi preokret

Ako vam je dosta ljeta strpite se još malo jer slijedi preokret

58
Visoko

Proteklih dana uživali smo u iznadprosječnim temperaturama, koje su po brojkama više ličile na maj, nego na septembar.
Međutim, ako je vjerovati meteorolozima to bi se vrlo brzo trebalo promijeniti. Tako barem kažu iz BH Meteo.

Saopćenje BH Meteo prenosimo u cjelosti:

“Da li vam je dosadila vrućina? Kome jeste narednih dana postepeno zahlađenje uz lagani dolazak jeseni. Očekuje se i porast naoblake uz koju će se periodično javljati kiša i pljuskovi. Nešto više padavina na zapadu i jugu, a manje u ostatku zemlje.

Iako ce se vrijeme polagano usaglašavati sa kalendarom, neki “radikalniji” pad temperatura se do kraja septembra ne očekuje, ostaje relativno toplo ali svakako manje u odnosu na protekle dane koji su više ličili na sredinu ljeta nego li na njegov kraj.


UTORAK(23.09.) – Nakon svježijeg jutra uz lokalnu pojavu magle i niske naoblake, tokom dana pretežno sunčano i toplo. Sa zapada postepeni porast naoblake koji najprije u Krajini može donijeti koju kap kiše.
Jutarnje temperature od 9 do 14°C, a dnevne većinom 23 do 29°C, na sjeveroistoku koji stepen toplije.

SRIJEDA(24.09.) – Naoblačenje uz nestabilno vrijeme širom zemlje. Lokalno kiša i pljuskovi sa grmljavinom koji u dijelovima Hercegovine i zapadne Bosne mogu biti izraženiji. U ostatku zemlje manje padavina, a biće tu i područja bez padavina uz “suho” naoblačenje.

Zbog porasta naoblake jutro nešto toplije ali dnevne temperature niže i kretat ce se vecinom od 17 do 24°C, na sjeveroistoku i istoku do 28°C.

U drugom dijelu sedmice nastavilo bi se promjenjivo vrijeme uz smjenu sunčanih i oblačnih intervala. U naletima lokalno kiša i pljuskovi, kako trenutno izgleda češći prema Hercegovini i zapadu a rijeđi u ostatku zemlje. Temperature u postepenom padu i sve više bi ličile na jesenje. Ipak zimsku garderobu još uvijek nije potrebno izvlačiti iz ormara”, poručili su.


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Njemačke penzije će rasti još više nego što se mislilo

Povećanje bi trebalo stupiti na snagu 1. jula i obuhvatit će oko...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Zasjeda Skupština KS, zasjedamo i mi: Građani protestuju pred zgradom Kantona

Ispred zgrade Kantona Sarajevo počeli su protesti srednjoškolaca i studenata, koje organizuje...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Austrija podržava rješenje za status vozača kamiona

Vlada i Privredna komora Austrije pružaju podršku da se pronađe prihvatljivo rješenje...

BiznisVijesti

Dizel skuplji za 0,08 KM po litru, cijena benzina nepromijenjena

Federalno ministarstvo trgovine objavilo je da je danas, 6. marta, prosječna maloprodajna...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Za čarter letove 800.000 KM za evakuaciju državljana BiH iz Dubaija

Savjet ministara donio je danas, 5. marta, odluku da se iz tekuće...

Bosna i HercegovinaVijesti

Avion iz Dubaija sa državljanima BiH sletio u Sarajevo

Prvi avion sa državljanima Bosne i Hercegovine, koji su evakuisani sa Bliskog...

Visoko

Ministri ZDK i gradonačelnik Ganić posjetili kompaniju Luxled u Visokom

Kompanija Luxled d.o.o. primjer uspješne bh. izvozne priče iz Visokog Danas je...