Barbarez najavio velike promjene: Još jedan reprezentativac se oprašta, stiže pojačanje iz Njemačke

205

Bosna i Hercegovina će dobiti još jednog igrača iz Njemačke. Radi se o Emiru Kariću (26) koji igra za jemački Darmstadt, otkrio je to selektor Sergej Barbarez u razgovoru za N1.

“Moram priznati da svako jutro kad ustanemo imamo nekog povrijeđenog igrača. Jučer se Ivan Bašić povrijedio, slomio je kost u stopalu u zadnjem kolu. Igrač kojeg smo mi vrlo detaljno analizirali. Igrač koji je u mojim vizijama igrao vrlo važnu ulogu. Do sada od objavljivanja spisak imamo šest povrijeđenih igrača, te još Ćivić s kojim je situacija riješena. Onda papirologija na primjer Emir Karić iz Darmstadta nismo mogli završiti. To je jedna ekipa koja nam fali. Zato dodatni pozivi momcima, gdje veliko ulogu igra U-21 reprezentacija. Želimo da se miješamo i da ih imamo, želimo dati priliku. Vrlo ozbiljno shvataju. Za Darija nam treba takav tip igrača, koji je na lopti i protivnike da zaboli kad malo igraju protiv njega” govori Barbarez.

Karić je rođen u Linzu, a igrao je za sve selekcije Austrije. U Austriji je i igrao do 2021. godine kada odlazi u Darmstadt. Ove sezone u Bundesligi odigrao je 27 utakmica. Najviše na poziciji lijevog krila, ali i lijevog beka. Darmstadt je završio kao zadnji u Bundesligi ovu sezonu, ali je Karić pokazao zadovoljavajući kvalitet.

Barbarez je otkrio još kako se osim Stevanovića od reprezentacije oprostio i Eldar Ćivić.

Edin Džeko koji je najavio da će propustiti utakmice protiv Engleske i Italije, ipak će biti uz reprezentaciju.

“Edin dolazi i biće dio nas sigurno. Imamo kadar i razgovaramo i gledamo cjelokupne utakmice. Imamo srećom pauzu od šest dana između. Junski termini su najgori za reprezentativce. Svako ima dugu sezonu, još ako je bila evropska. Nije lako kad imaš nekog umorno i svježeg. Svi žele naravno da igraju. Ali bit će iznenađenja, ali i onih stvari na koje smo navikli”

Barbarez je istakao i šta je ono ključno što se nije dopalo u reprezentaciji BiH proteklih godina.

“Važan je pristup, ne kažem da ga nije bilo, ali ta komunikacija među igračima meni je ‘pala u oči’. Hijerarhija mora postojati u timu. Zato smo mi nekad bili što smo dosta toga rješavali kao igrači na terenu. Mi ćemo njima dati slobodu, ali svako će snositi posljedice svoje odgovornosti. Tražićemo na terenu, pristup, borbenost i ponos biće najvažniji“

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Forto za dvije godine imao 62 službena putovanja: Na putovanja potrošeno više od 173.000 KM

Službena putovanja ministra komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Edina Forte (Naša...

Bon Džovi zbog zdravstvenih problema prekinuo koncert

Američki rok muzičar Džon Bon Džovi prekinuo je koncert u njujorškoj dvorani...

YouTube prvi put prestigao Netflix po gledanosti

Netflixov model istovremenog objavljivanja cijelih sezona, koji je prije gotovo 15 godina...

Edin i Amra Džeko proslavili 15 godina ljubavi: Emotivna poruka osvojila fanove

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko i njegova supruga Amra...

Hrabra Ella samostalno hoda: Ona će biti šampion

Pet mjeseci nakon teške tramvajske nesreće u Sarajevu, u kojoj je jedna...

Vozač iz BiH izazvao nesreću u kojoj je poginulo dijete (4), oglasila se policija

Četverogodišnje dijete poginulo je u teškoj saobraćajnoj nesreći na autocesti A3 kod...

Pucnjava kod Gruda, izrešetana porodična kuća i automobili, napadač u bijegu

Policija u Grudama provodi istragu nakon što je u noći između 23....

Grad VIsoko

Grad Visoko primio tri kandidata na stručno osposobljavanje

Gradonačelnik Visokog donio je odluku o prijemu lica sa završenom visokom stručnom...