Barcelona brutalno kažnjena u Minhenu, poraz Kolašinca, katastrofa Porta

Bayern je u derbiju drugog kola grupe C za četiri minuta slomio Barcelonu i slavio rezultatom 2:0.

U Barceloni će dugo žaliti za propuštenim šansama iz prvog poluvremena.

U devetoj minuti Neuer je odbranio pokušaj Pedrija iz šesnaesterca, a u 18. minuti Lewandowski je imao priliku zatresti mrežu svog donedavnog tima, ali je sa 10 metara poslao loptu preko gola.

Imao je Lewandowski dobru šansu i u 21. minuti kada je njegov pokušaj glavom zaustavio golman Bayerna.

U 26. minuti udarac Raphinhe je završio tik pored stative, a Bayern je prvi put ozbiljnije zaprijetio preko Sabitzera u 31. minut. Njegov šut sa distance prozujao je pored stative.

I drugi dio Barca je otvorila dobrim pokušajem Raphinhe, a onda je sve krenulo nizbrdo za Katalonce.

Bayern je poveo iz svog prvog kornera na meču u 50. minuti. Kimmich je centrirao, a Hernandez pobjegao čuvarima i glavom poslao loptu pored Ter Stegena.

Četiri minute poslije bilo je 2:0. Pukla je odbrana Barcelone, Sane se prošetao do gola i rutinski matirao Ter Stegena.

Barcelona se mogla vratiti u igru u 63. minuti, ali je Pedri sa pet metara pogodio stativu.

Bayern ima dvije pobjede, odnosno maksimalnih šest bodova, Barcelona i Inter po tri boda, a Plzen je bez bodova.

U grupi A Liverpool se pobjedom nad Ajaxom oporavio od debakla protiv Napolija. Redsi su slavili 2:1, a odlučujući gol postigao je Matip u 89. minuti.

Duel Rangersa i Napolija je odgođen.

Sead Kolašinac igrao je 82 minute u porazu Marseillea protiv Frankfurta rezultatom 0:1 u duelu grupe D.

Ranije je u grupi D Sporting na domaćem terenu savladao Tottenham sa 2:0.

Dva iznenađenja viđena su u grupi B.

Club Brugge je kao gost slavio protiv Porta sa 4:0, dok je Bayer Leverkusen na domaćem terenu savladao Atletico Madrid rezultatom 2:0.