Barcelona u gostima opet bolja od Reala

Fudbaleri Barcelone savladali su večeras u Madridu ekipu Reala sa 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala španskog Kupa kralja i na najljepši način čestitali svom treneru Pepu Guardioli 41. rođendan.

Najzaslužniji za Guardiolino i Barcelonino slavlje bio je Eric Abidal koji je u 77. minutu postigao svoj prvi zvanični gol u dresu katalonskog kluba i tako zaokružio veliki preokret u Madridu. Kao i mnogo puta do sada, i večeras se pokazalo da Barcelona može da istrpi i “batine” protivničkog tima i taktiku Jose Mourinha i pritisak sa tribina.

Real je poveo u 11. minutu preko svog najboljeg strijelca Cristiana Ronalda, ali kao i u prvenstvenom derbiju u decembru, nakon toga gosti su preuzeli kontrolu. Alexis Sanchez je u 16. minutu bio najsnalažljiviji, ali je lopta poslije njegovog pokušaja pogodila stativu. U nastavku su prilike za Barcelonu promašili i Lionel Messi i ponovo Sanchez.

Pošto napadačima Barcelone nije išlo, stvar u svoje ruke morao je da preuzme kapiten Carles Puyol, koji je u 49. minutu poslije kornera matirao Ikera Casillasa. Nakon toga Barcelona je nastavila da napada, Real da tuče, ali Madriđanima to nije pomoglo da izbjegnu poraz.

Revanš utakmica igra se sljedeće srijede u Barceloni.