Bayer uništio Feynoord, Benfica utišala krcatu Marakanu

Aktuelni prvaci Njemačke, fudbaleri Bayera večeras su u prvoj utakmici Lige prvaka deklasirali na gostovanju u Nizozemskoj ekipu Feynoorda, a bilo je 4:0.

Apotekari su sve dileme riješili već u prvom poluvremenu, kada su zabili čak četiri “komada”.
Prvo je Wirtz zabio za 1:0 već u petoj minuti utakmice nakon asistencije Andricha.

U razmaku od 30. do 45. minute Bayer je zabio još tri gola, a redom su pogađali Grimaldo, ponovo Wirtz, dok je Wellenreuther pogodio vlastitu mrežu.

U drugom dijelu gledali smo uspavanku, gdje je tim Xabija Alonsa rutinski sačuvao svoj gol i upisao prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi prvaka.

Hrabra igra Zvezde
Druga utakmica igrala se u Beogradu na Marakani, gdje je domaća Crvena zvezda dočekala Benficu, a na kraju su Portugalci slavili rezultatom 2:1.

Zvezda je igrala veoma hrabro u prvom poluvremenu, ali su gosti stigli u vodstvo. Igrala se deveta minuta kada je Akturkoglu sjajno pogodio za 1:0.

Mogli su domaćini do izjednačenja veoma brzo, ali udarac našeg Krunića brani golman Benfice. Nastavila je Zvezda hrabro, ali ponovo su gosti kaznili period dobre igre “crveno-belih” i golom Kokcua stižu do drugog gola.

U finišu prvog poluvremena Zvezda je mogla smanjiti, ali Ivanić je pogodio stativu.

U drugom poluvremenu igralo se otvoreno na obje strane, ali ozbiljnijih šansi nije bilo. Izdvajamo samo pokušaj Djige u 65. minuti, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Mogla je Benfica do trećeg gola, ali udarac legendarnog Di Marije odlazi malo pored gola.

Ipak da zakomplicira situaciju pobrinuo se Ndiaje, koji u 86. minuti pogađa za 2:1. do kraja je Zvezda krenula na sve ili ništa, ali se rezultat nije mijenjao, te su Portugalci slavili.