Početna Istaknuto Baždarević: Imamo neke dileme oko sastava, ovo je prilika za “nova lica”

Baždarević: Imamo neke dileme oko sastava, ovo je prilika za “nova lica”

43

Selektor Mehmed Baždarević na pres konferenciji prije prijateljskog meča sa Albanijom potvrdio je kako će ova utakmica biti prilika da nova lica u ekipi pokažu šta znaju. Na početku presa, Baždarević je istakao kako oko sastava još uvijek ima neke dieleme koje bi trebale biti riješene poslije večerašnjeg treninga.

“Dilema oko sastava ima kao i uvijek. To su sitne dileme koje ćemo riješiti nakon večerašnjeg treninga. Nedostaje par igrača ima nekoliko mladih imamo jako dobru ekipu koja će znati i moći da odgovori izuzetno dobroj ekipi Albanije. Sigurno da će nam ova utakmica poslužiti da vidimo nova lica. Do utakmice s Grčkom ima još dva i po mjeseca teško je govoriti o pripremi za taj meč jer ima još dosta vremena do njega. Ostajemo skoncentrisani za prijateljsku utakmicu protiv jedne dobe ekipe”, rekao je Baždarević, te dodao:

Na pitanje ko bi mogao preuzeti mjesto kreativca umjesto Miralema Pjanića, Baždarević ističe da takvog igrača, bar direktno, neće biti.

“Ko će preuzeti mjesto kreativca umjesto Miralema Pjanića? Mislim da niko direktno neće preuzimati tu ulogu. Sastaviti ćemo ekipu da odigramo najbolje, da svaki igrač ima svoju ulogu i niko neće imati takvu ulogu da mijenja Pjanića. Nadam se da se njegovo odustvo neće osjetiti i da će oni koji budu igrali dati najbolje od sebe”.

Selektor je potom objasnio kako je Albannije fudbalska nacija te da će u budućnosti biti još bolji.

“Obje selekcije su izuzetno napredovale. Naši fudbalski odnosi su prijateljski. Prva zvanična utakmica BiH je bila ovdje, nakon toliko godina vidimo da su obje ekipe dosta napredovale. Albanija je fudbalska nacija koja ulaže puno, napreduju i za par godina će biti jedna od najboljih fudbalskih nacija u Evropi. Tako mislim iz za BiH, mislim da se takmičimo u jednom rangu protiv najboljih ekipa”, rekao je Baždarević, a potom nastavio:

“Radi se o dobrim momcima, radio sam to što oni rade, znam šta je fudbal na jednom nivou. Mora biti puno više discipline i odgovornosti da se postane fudbalska nacija. Ja činim sve da to donesem u bh. tim i igrači to poštuju, nadam se da će u budućnosti to biti još na višem nivou”.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

U Federaciji BiH donesen Zakon o boračkom dodatku

Jednoglasnom odlukom na današnjoj vanrednoj sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, Federacija BiH...

Udala se jedna od najboljih bh. košarkašica

Jedna od najboljih bh. košarkašica posljednjih godina, Melisa Brčaninović (27) udala se...

Izvoz piletine hvata zamah, živinari iz BiH saniraju posljedice zabrane

Iako su velike količine piletine ostale neprodate tokom četvoromjesečne zabrane izvoza ovog...

FBiH troši sve više dizela: Gorivo čini više od 70 posto uvoza naftnih proizvoda

Bruto proizvodnja električne energije u Federaciji Bosne i Hercegovine u junu 2026....

Goduša kod Visokog: Uhapšen zbog ucjene i neovlaštenog snimanja

Policijski službenici Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP-a Zeničko-dobojskog kantona izvršili su...

Stranke imaju rok do 5. augusta za predaju kompenzacijskih listi za Opće izbore

U skladu s Uputstvom o rokovima i redoslijedu izbornih aktivnosti neposrednih izbora...

BiH ulazi u najtopliji vikend ovog ljeta, objavljeni detalji

U Bosni i Hercegovini se u petak i dane vikenda očekuje sunčano...

Tek otvoren, a oštećen: Na obnovljenom mostu polomljene daske od 2.000 KM

Most Ars Aevi na Vilsonovom šetalištu od danas, 30. maja, ponovo je...