Početna Bosna i Hercegovina BH Telecom najuspješnija kompanija u BiH

BH Telecom najuspješnija kompanija u BiH

2

Prilagođavanje poslovne strategije tržišnim uslovima i konstantno unaprjeđenje ponude usluga i odnosa sa korisnicima, okvir je u kojem Društvo, kao vodeći operator u Bosni i Hercegovini, poduzima aktivnosti s ciljem održanja i jačanja pozicije na liberalizovanom bh. tržištu.

BH Telecom je u ovoj godini dodijelio 55 stipendija najboljim studentima sa visokoškolskih ustanova iz FBIH, odabranih putem javnog konkursa objavljenog u septembru 2013. godine. Stipendisti će do završetka svog visokoškolskog obrazovanja primati mjesečne stipendije u iznosu od 200 KM.

Od 2006. godine do danas je kroz pomenuti proces prošlo 1104 redovnih studenata i učenika u svim organizacionim jedinicama BH Telecoma.Nadzorni odbor BH Telecoma donio je Odluku o dodjeli donacija pravnim licima u konačnom iznosu od 1,317.010,00 KM za više od 750 subjekata.


Procjenjuje se, na osnovu ostvarenih rezultata za prvih jedanaest mjeseci i očekivanja u decembru, da će BH Telecom u 2013. godini ostvariti očekivani prihod od 597 miliona KM; očekivani rashod 459.5 miliona KM i očekivana dobit 137.5 miliona KM.

BH Telecom je u tekućoj godini realizovao investicije u iznosu od 15o miliona KM, koje preko 60% realiziraju domaće kompanije. Spomenuta kompanija ima 437.297 korisnika fiksne telefonije, 168.000 internet korisnika, a kada je u pitanju mobilna mreža imaju 203.655 postpaid korisnika i 1.330.836 prepaid korisnika.

I ove godine BH Telecom pravnim subjektima donirao je 1 posto ostvarene dobiti , sa oko 1,3 miliona KM, što potvrđuje da je ova kompanija društveno odgovorna i trenutni lider telekomunikacijskih operatera u državi.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

Crna HronikaVijesti

Presuda koja je zgrozila javnost: Smrt devetnaestogodišnje Ajle i samo tri godine zatvora

Život od devetnaest godina ugašen je u trenutku, a pravda je, čini...

SvijetVijesti

Obustavljen postupak protiv dijela okrivljenih u slučaju pada nadstrešnice u Novom Sadu

Vanpretresno vijeće Višeg suda u Novom Sadu obustavilo je kazneni postupak protiv...

SvijetVijesti

Orban: Evropa se približava ratu, 2025. možda posljednja godina mira

Mađarski premijer Viktor Orban dao je božićni intervju za list Magyar Nemzet....

Vijesti

Netanyahu: Izrael će uložiti 110 milijardi dolara na razvoj nezavisne vojne industrije

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu izjavio je danas da će Izrael potrošiti 350...

Bosna i HercegovinaVijesti

Helez: Čestitam CIK-u, ovo je jasan dokaz izborne krađe

Čestitam Centralnoj izbornoj komisiji BiH na hrabroj, principijelnoj i pravednoj odluci da...

Crna HronikaVijesti

Poslanik i predsjednica udruženja osuđeni zbog malverzacija sa grantovima

Osnovni sud u Brčkom nepravosnažno je osudio Aliju Denjagića (60), psoalnika u...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK pokrenuo postupak protiv poslanice u NSRS Nikoline Šljivić

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je zaključak o pokretanju postupka...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mioković se oglasio nakon otkazane sjednice Predstavničkog doma FBiH: Fiskalizacija ne može ići bez budžeta

Povodom otkazivanja 27. redovne sjednice Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine...