BiH uraganskim preokretom ponizila Mađare

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u sarajevskoj Zetri ostvarila prvu pobjedu na Svjetskom juniorskom prvenstvu, čiji je naša zemlja domaćini, i to kakvu pobjedu!

Naš tim je do trijumfa nad snažnom Mađarskom u okviru drugog kola grupe C došao na spektakularan način, nakon što je poslije slabog prvog poluvremena, u drugom režirao veličanstven preokret.

Mađari su diktirali igru u prvom dijelu. Većinom su imali vodstvo u rasponu od jednog do tri gola, ali u finišu, pobjegli su nam na plus pet (16:11).

Međutim, u nastavku, kao da je na teren umjesto juniorskog, izašao naš seniorski tim. Iako smo u finišu prvog dijela bili razbijeni, u nastavak smo ušli odlučni da napravimo veliki preokret, što smo i uspjeli za svega desetak minuta. Napravili smo veliku seriju od 9:0, spriječivši Mađare da postignu gol sve do 44. minute! Tada smo već imali prednost od četiri gola razlike.

Naši razigrani momci nastavili su u istom ritmu, da bi kraj, uz gromoglasne ovacije publike u dvorani Zetra, dočekali pri rezultatu od 25:21.

Sutra je na takmičenju dan pauze, a u srijedu, naše momke čeka susret protiv Slovenije.