Booking mafija: Ovo su strani državljani koji su varali bh. građane za smještaj!

40

Federalna uprava policije podnijela je izvještaj protiv dva strana državljanina koji su prevarili na desetine bh. građana

Nakon što je “Avaz” danas objavio da je državljane Srbije za smještaj u Sarajevu prevario izvjesni Ismet Zahirović, što potvrđuju bankovni računi i uplatnice, otkrivamo šta se dešvalo lani iste godine.

Naime, Federalna uprava policije lani je podnijela izvještaj protiv dva strana državljanina zbog prevare na Bookingu. Prevareno je na desetine bh. građana.

– Lice E.H. u decembru mjesecu 2022. godine, koristeći bankovnu karticu posredstvom web platforme www.booking.com, izvršio rezervaciju smještaja/apartmana pod nazivom oglasa: “Super Urban Home”, a potom sa iste bankovne kartice, slijedeći upute NN lica, izvršio i plaćanje usluga smještaja u novčanom iznosu od 162,00 eura, u protuvrijednosti u KM 317,00., a za koje plaćanje i oglas je kasnije utvrdio da je nepostojeća usluga.

U toku sprovođenja istražnih radnji identifikovani su tragovi mogućeg postojanja predmetnog oglasa na platformi “Booking.com”, a koji oglas prikazuje iznajmljivanje smještaja u ulici Kranjčevićeva broj: 35, Sarajevo, sa fotografijama.

Istražitelji Odsjeka za cyber kriminal Federalne uprave policije poduzeli su mjere i radnje iz svoje nadležnosti i riješili ovaj slučaj na način da su podnijeli Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo izvještaj o izvršenom krivičnom djelu protiv dva lica i to: Yevhen Hubrii (1979.) nastanjen u Republici Poljskoj (državljanin Ukrajine) i Hiu Zhang (1991. godine) nastanjen u NR Kina (državljanin NR Kine) – navodi se u saopćenju FUP-a.

Možda vas zanima

Ryanair jedva čeka da SAD izgubi od tima kojeg ne mogu pronaći na mapi

Administratori Ryanaira na društvenim mrežama godinama nasmijavaju javnost zanimljivim objavama. Večeras su...

Nevjerovatan potez kompanije Metallon: Slobodan dan zbog Zmajeva!

Lijepa vijest stiže iz kompanije Metallon, koja je još jednom pokazala da...

Suđenje za zločine u Doboju u fazi mirovanja zbog zdravstvenog stanja optuženo

Suđenje zločine u Doboju još nije počelo jer se predmet nalazi u...

Fena/Amer Kajmović

Džeko uoči povijesnog dvoboja sa SAD-om: Nismo ovdje slučajno, imamo svoje adute i vjerujemo u sebe

Kapetan nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko poručio je kako je...

Bitka za Željezaru u Zenici još traje, hoće li se bivši industrijski gigant spasiti

Sudbina zeničke Željezare i dalje je neizvjesna. Nakon mjeseci pravne i ekonomske...

Amerikanci upozoravaju: BiH ima kvalitet da napravi velike probleme SAD-u

Uoči duela Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država u šesnaestini finala...

Mirnes Bajtarević, načelnik Općine Kakanj

Načelnik Kaknja neće dati slobodan dan uposlenicima zbog utakmice, poručuje “u 7 na posao”

Mirnes Bajtarević, načelnik Općine Kakanj, poručio je da će općinska administracija sutra...

Na snazi nova pravila za ulazak u Evropsku uniju

Za ulazak u Evropsku uniju od danas su na snazi nova pravila....