Početna Visoko Potpišite peticiju i pomozite da svi dobiju šansu da imaju djecu!

Potpišite peticiju i pomozite da svi dobiju šansu da imaju djecu!

4

Mnogi naši građani, prijatelji, komšije trebaju pomoć. Nekima je pomoć potrebna da prehrane djecu, drugima da izliječe, a treće da dobiju. Jeste li znali da jedan pokušaj medicinski potpomognute oplodnje košta 4 000 – 8 000 KM ?

Procenat uspješnosti je u Evropi je 10%. Što znači da parovi koji žele djecu, a ne mogu da je dobiju prirodnim putem, trebaju biti spremni izdvojiti 40 000 – 80 000 KM, da bi samo dobili potomstvo.

A svi znamo da tek dobijanjem potomstva počinju da rastu troškovi i finansijski zahtjevi. Mnogi naši sugrađani nisu u mogućnosti izdvojiti ove novce niti se toliko kreditno zadužiti.

Statistike pokazuju da svaki četvrti par u BiH ima problem sa plodnošću. To su naši prijatelji, braća, sestre, rođaci- to smo mi.


Jeste li znali da u većini evropskih zemalja pa i u BiH jednim dijelom ( Republika Srpska) zdravstveno osiguranje finansira dva pokušaja medicinski potpomognute oplodnje?

Pomozimo našim sugrađanima da dobiju bitku protiv birokratije i da se u FBiH donese Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji koji će obezbjediti besplatnu vantjelesnu oplodnju osobama koje žarko žele imati najveće bogastvo ovog svijeta- djecu.

Za pomoć Vam je potrebno samo malo vremena, lična karta kako bi ste upisali njen broj i Vaš potpis na peticiji.

Mjesto održavanja peticije je Plato ispred Zavičajnog muzeja u Visokom, 02.03.2013. godine, u vremenskom periodu od 12h do 14h.

U slučaju vremenske nepogode peticiju možete potpisati u prostorijama Udruženja „Damar omladine“ koje se nalazi u ulici Dr. Džananovića br.20

(VisokoIN)


Možda vas zanima

Visoko

Kenan Agić u podcastu „Biznis priče“: Od male radionice do evropskog tržišta

U novoj epizodi podcasta „Biznis priče“ gostovao je Kenan Agić, osnivač i...

Visoko

Gradonačelnik Ganić ugostio dr. Namira Halilovića – vrhunskog naučnika i ponos Visokog

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić danas je upriličio prijem za dr. Namira Halilovića,...

IstaknutoPromoVisoko

Mejrema Lemeš: Prva u Visokom s originalnim “Adaktarskim obrvama”

Moje ime je Mejrema Lemeš i vlasnica sam frizersko-kozmetičkog salona koji s...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
VijestiVisoko

Slijedi zatopljenje: Temperature idu na plus 14

U centralnim, istočnim i sjevernim područjima Bosne, poslije podne, djelimično razvedravanje. Ponegdje...

Visoko

Pretres u Visokom: Policija pronašla drogu i opremu, jedna osoba lišena slobode

Dana 12.01.2026. godine, u poslijepodnevnim satima, policijski službenici Policijske stanice Visoko su...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Visoko ima kapacitete: Faris Lemeš predložio Savjetovalište za porodicu

Na 14. sjednici Gradskog vijeća Grada Visoko, vijećnik Faris Lemeš podnio je...

Grad Visoko / Foto: visokoin.com
Visoko

U Visokom pretežno oblačano, temperature do 5 stepeni

U Bosni i Hercegovini jutros je umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Na...

IstaknutoVisoko

Mirza Ganić u posjeti Domu zdravlja: Počinje modernizacija i kadrovsko jačanje zdravstvene zaštite

Danas je gradonačelnik Ganić posjetio JU Dom zdravlja Visoko gdje je razgovarao...