Početna Istaknuto DAMIR MAŠIĆ ODGOVORIO OPOZICIJI: “Ovo je jadno i mizerno, niko nema pravo da zaustavi život u FBiH”

DAMIR MAŠIĆ ODGOVORIO OPOZICIJI: “Ovo je jadno i mizerno, niko nema pravo da zaustavi život u FBiH”

3

Ponovio je kako njemu i Žuljeviću nije prihvatljivo da dobiju ime samo jednog kandidata (Marin Vukoja, op.a.) jer i posljednji put kada su biran sudije US FBiH su dobili imena pet kandidata koji su došli u Parlament FBiH.

Zastupnik Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine Damir Mašić (SDP) oštro je kritikovao opoziciju optuživši ih za blokadu rada Parlamenta, ali i moguću blokadu “života u FBiH”, prenosi N1.

Njihove postupke nazvao je “mizernim i jadnim”. Kazao je kako se pred svaku sjednicu spominje tema izbora sudije Ustavnog suda FBiH, izdaja i prodaja kao i “nepostojanje većine”. “Većina evo postoji godinu dana, niko nije izdao ni prodao. Nije izbor zaustavila ni opozicija ni stranke koje galame već Damir Mašović i Aner Žuljević koji traže da ne bude jedan kandidta već lista”, rekao je.

Ponovio je kako njemu i Žuljeviću nije prihvatljivo da dobiju ime samo jednog kandidata (Marin Vukoja, op.a.) jer i posljednji put kada su biran sudije US FBiH su dobili imena pet kandidata koji su došli u Parlament FBiH.

“Degutatno je da od februara prošle godine slušamo tu priču koja dolazi od opozicije. Pitanje izbora suca US FBiH trenutno uopšte nije aktuelno, zastalo je u Komisiji za izbor i imenovanja, ali eto neko ima potrebu da to spominje svaki put pred sjednicu parlamenta. Moj stav neće promijeniti nijedan koalicioni partner niti moji roditelji”, kazao je Mašović.

Na pitanje ostaje li koalicija bez većine s obzirom da je jedan član parlamenta iz NiP-a osuđen i da će mu biti oduzet mandat, odgovara: “Ova koalcija ima 51 zastupnika tako da jedan zasutpnik neće ugroziti postojanje većine koja je natpolovična većina.”

Poručio je da je cilj današnje sjednce da još jednom “apeluju na savijest opozicije da se dozove i prekinu blokirati rad parlamenta”, u protivnom će poduzeti mjere da izvrše deblokadu u skladu sa Poslovnikom.

“Moramo izaći iz ove situacije. Niko nema pravo blokirati rad Parlamenta niti životu FBiH. Moramo usvojiti privremeno finansiranje u narednih dva do tri dana inače ćemo u FBiH imati ozbiljna problem”, zaključio je Mašić.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

FBiH ukida otkup kazne za teška djela, RS ostaje pri diskrecionom modelu

Federacija BiH ukida mogućnost otkupa kazne za pedofiliju, trgovinu ljudima i seksualno...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Veterinarska inspekcija uputila apel: Evo gdje kupovati domaće životinje

Veterinarska inspekcija sa područja grada Istočno Sarajevo je, povodom pojave bruceloze, apelovala...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Preminuo vlasnik jedne od najvećih farmi ovaca u BiH i ugledni poljoprivrednik Perica Romić

Perica Romić, nekadašnji načelnik Kupresa, preminuo je jučer u 42. godini života....

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši direktor “Bosnalijeka” Nedim Uzunović osuđen na 10 godina zatvora

Prema prvostepenoj presudi Suda BiH, Uzunović je proglašen krivim i osuđen na...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Tajno su izvukli Slavka Aleksića iz BiH jer je on ključni svjedok Vučićeve prošlosti na Jevrejskom groblju

Beogradski advokat i politički aktivista Čedomir Stojković iznio je danas teške optužbe...

IstaknutoMagazin

Vještina na djelu: Pogledajte kako piloti slijeću na sarajevski aerodrom

Na društvenim mrežama pojavio se snimak slijetanja aviona na sarajevski aerodrom u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Almedin Aliefendić: Vlada svjesno odgađa borački dodatak

Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije BiH Almedin Aliefendić upozorio je da...

IstaknutoVisoko

Omer Mašić – frizer čije ime i danas živi u sjećanjima Visočana

Jedan od frizera koji je na poseban način obilježio ratne i postratne...